Bezpieczeństwo gadżetów erotycznych z marką Durex

Bezpieczeństwo gadżetów erotycznych z marką Durex

Kamila, Edukator Seksualny
Ładowanie...

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób sięga po tego typu produkty, jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę z kluczowych informacji dotyczących ich bezpiecznego użytkowania. Czy warto oszczędzać na swoim zdrowiu i kupować zabawki niewiadomego pochodzenia? Czy silikon medyczny to najbezpieczniejszy materiał? Przyjrzyjmy się temu wraz z marką Durex.

durex bezpieczeństwo

Czym jest silikon medyczny Durex?

Najbezpieczniejszy materiał - silikon medyczny. Co to jest? To najczęściej wykorzystywane tworzywo do produkcji zabawek z serii Durex Play. Odznacza się tym, że jest miękki, elastyczny i hipoalergiczny. Dodatkowo silikon medyczny Durex bardzo łatwo się czyści. 

Definicja i zastosowanie silikonu medycznego Durex

Silikon medyczny Durex to materiał, który jest bezpieczny dla ludzkiego ciała. Jest hipoalergiczny, więc rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Dzięki swojej elastyczności i miękkości idealnie nadaje się jako materiał na zabawki erotyczne. Silikon medyczny w zabawkach z serii Durex Play jest łatwy do czyszczenia. Wystarczy umyć go wodą z mydłem lub za pomocą specjalnego środka do czyszczenia zabawek. 

Zalety silikonu medycznego w gadżetach erotycznych Durex

Z pewnością silikon medyczny Durex jest jednym z trwalszych materiałów. Zabawki wykonane z tego tworzywa będą służyć nam przez długi czas. Silikon jest także bezpieczny dla naszego ciała i bardzo wygodny w użytkowaniu.

bezpieczenstwo gadzetow

Jak bezpiecznie korzystać z gadżetów erotycznych Durex?

Porady dotyczące bezpiecznego użytkowania zabawek erotycznych

Wybieraj zabawki wykonane z bezpiecznych materiałów. Unikaj zabawek wykonanych z materiałów mogących powodować reakcje alergiczne lub zawierających substancje toksyczne. Upewnij się, że gadżet wykonany jest np. z silikonu medycznego. Zawsze przeczytaj instrukcje obsługi dostarczone przez producenta przed użyciem zabawki erotycznej. Instrukcje te mogą zawierać istotne informacje dotyczące prawidłowego użytkowania, czyszczenia i konserwacji. Przed i po każdym użyciu zabawki erotycznej dokładnie ją umyj i zdezynfekuj zgodnie z zaleceniami producenta. Możesz użyć łagodnego mydła i ciepłej wody lub specjalnego środka do czyszczenia zabawek.

Jak wygląda bezpieczne opakowanie gadżetu?

Karton w który jest zapakowana zabawka powinien posiadać wszelkie oznaczenia, które stwierdzają, że produkt jest przebadany i dopuszczony do obiegu. Jedno z oznaczeń na które powinieneś zwrócić uwagę jest CE. Jest to znak zgodności z normami europejskimi i świadczy o tym, że produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa określone przez Unię Europejską. 

Wibrator durex

Durex Play Vibe & Tease 2w1

Niektóre produkty mogą posiadać dodatkowe certyfikaty, takie jak certyfikat dermatologiczny czy testy bezpieczeństwa przeprowadzone przez niezależne laboratoria. Na opakowaniu produktów marki Durex znajdziemy takie informacje jak:

 • odpowiedni znacznik ISO
 • kody do recyklingu
 • kod QR aby uzyskać więcej informacji o produkcie
 • kod produkcji
 • rodzaj zastosowanego materiału

Najbezpieczniejszy materiał silikon medyczny

Na opakowaniu lub na samym produkcie powinna znajdować się informacja o rodzaju użytego materiału, np. silikon, ABS, stal nierdzewna, czy TPE. Wiedza na temat bezpiecznych materiałów gadżetów erotycznych to nie tylko gwarancja komfortowego użytkowania, ale także minimalizacja ryzyka alergii, podrażnień skóry czy innych niepożądanych reakcji. Do najbezpieczniejszego materiału należy silikon medyczny.

durex

 • Silikon medyczny
  Jest to jeden z najbezpieczniejszych materiałów stosowanych w produkcji gadżetów erotycznych. Silikon medyczny jest hipoalergiczny, nietoksyczny i łatwy do czyszczenia. Ponadto jest miękki i elastyczny, co sprawia, że jest idealny do produkcji wibracyjnych zabawek erotycznych. Podczas jego użytkowania korzystamy wyłącznie z lubrykantów na bazie wody. 
 • Stal nierdzewna
  Ten materiał jest nie tylko trwały i łatwy do utrzymania w czystości, ale także bezpieczny dla ciała. Gadżety erotyczne wykonane ze stali nierdzewnej są hipoalergiczne i nie powodują reakcji alergicznych ani podrażnień. Można używać z nimi każdego lubrykantu, a co najważniejsze są podatne na zmianę temperatury i nie przewodzą zapachu.
 • ABS
  Jest to trwały i bezpieczny materiał stosowany do produkcji gadżetów erotycznych, zwłaszcza tych w kształcie wibratorów czy innych akcesoriów. Zdecydowanie mocniej przewodzi wibracje niż produkty wykonane z silikonu medycznego. 
 • Szklane gadżety erotyczne
  Szkło stosowane w produkcji gadżetów erotycznych jest zwykle hartowane (borokrzemowe), co oznacza, że jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Jest to również materiał hipoalergiczny i łatwy do czyszczenia. Lubrykant nie wpływa na ich fakturę. 
 • TPE (termoplastycznego elastomeru)
  są popularne ze względu na swoją miękkość, elastyczność i realistyczne uczucie
 • Cyberskóra
  jest projektowana tak, aby imitować wygląd i fakturę naturalnej skóry. Może mieć gładką powierzchnię lub być wykończona delikatną fakturą, co nadaje jej atrakcyjny wygląd. Możesz bawić się jej temperaturą, ale pamiętaj aby używać zabawki z cyberskóry wyłącznie z lubrykantem na bazie wody.

korki analne durex

Durex Play Deep & Deeper

Jak bezpiecznie przechowywać zabawki w domu?

Rodzaje materiałów z których wykonane są zabawki erotyczne mogą mieć różną porowatość np. TPE może być porowate, co oznacza, że może łatwo absorbować bakterie i inne substancje. Dlatego ważne jest regularne czyszczenie i dezynfekcja gadżetów erotycznych, aby zapobiec rozwojowi bakterii i infekcji.

Zaleca się po każdorazowym użyciu zabawki porządnie ją umyć, a następnie potraktować sprayem do czyszczenia zabawek. Przed użyciem również wyczyść zabawkę z ewentualnego kurzu. 

durex bezpieczne gadżety

Gadżety erotyczne powinny być przechowywane oddzielnie - najlepiej w osobnych woreczkach, aby uniknąć reakcji chemicznych między materiałami. Ponadto, zaleca się przechowywanie ich w miejscu chłodnym i suchym, z dala od promieni słonecznych.

durex masturbator

Durex Play Slide & ride

Dla lepszego poślizgu korzystaj z lubrykantem, który jest kompatybilny z odpowiednim rodzajem materiału. Korzystanie z lubrykantów silikonowych z silikonową zabawką może uszkodzić strukturę silikonu i stworzyć mikroperforacje w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia. 

Wysokiej jakości gadżety erotyczne są zazwyczaj bezpieczne dla ciała, ale istnieje ryzyko, że tańsze lub niskiej jakości produkty mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne. Kupuj produkty wyłącznie z zaufanego źródła. 

Gdzie bezpiecznie kupić zabawki erotyczne?

Kupowanie zabawek erotycznych w bezpieczny sposób jest kluczowe dla zachowania prywatności, bezpieczeństwa i satysfakcji z zakupu. Szczególnie istotne jest korzystanie z autoryzowanych punktów sprzedaży, które zapewniają wysoką jakość produktów i dyskrecję. 

Nie warto oszczędzać na produktach robiąc zakupy na popularnych platformach sprzedażowych. Wiele firm podszywa się pod sprzedawców mających bezpośredni kontakt z producentem, a co najgorsze próbuje sprzedać podróbki oryginalnych produktów!

durex

Podróbki najpopularniejszych produktów są świetnie dopracowane i różnią się niewielkimi szczegółami. Kupując tego typu gadżety narażamy swoje zdrowie:

 • nie mamy pewności z jakiego materiału wykonany jest gadżet
 • w przypadku wibrujących produktów, nie wiemy czy zostały odpowiednio złożone i przetestowane (naprawdę chcesz, aby twoja zabawka wybuchła w trakcie użytkowania?)
 • możliwe że zabawka była niewłaściwie przechowywana przez co doszło do jej uszkodzenia

korek durex

Durex Play Pop & Buzz

Przed dokonaniem zakupu sprawdź, czy sklep posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające autentyczność i bezpieczeństwo oferowanych produktów. Przeczytaj również opinie innych klientów, aby uzyskać informacje zwrotne na temat jakości obsługi klienta i produktów.

Upewnij się, że sklep podejmuje odpowiednie środki ostrożności podczas transportu, aby zapobiec uszkodzeniom produktów przez negatywne działanie atmosferyczne czy przypadkowe uszkodzenia.

Korzystaj ze swojej seksualności z głową! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z obsługą sklepu, która powinna udzielić Ci wyczerpujących odpowiedzi na twoje pytania. 

Aktualne promocje

Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tab. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą łączy pomijania.
MIESIĄC RÓWNOŚCI
MIESIĄC RÓWNOŚCI
Trwa do 30 czerwca 2024
FLESHLIGHT -15%
FLESHLIGHT -15%
Trwa do 17 czerwca 2024
MEGA DEAL NA MASTURBATORY
MEGA DEAL NA MASTURBATORY
Trwa do 02 czerwca 2024
MASKA OBSESSIVE GRATIS
MASKA OBSESSIVE GRATIS
Trwa do wyczerpania zapasów
LUBRYKANT DUREX GRATIS
LUBRYKANT DUREX GRATIS
Trwa do odwołania