Całowanie - jak robić to dobrze?

Całowanie - jak robić to dobrze?

Michalina Grabowska
Ładowanie...

Z całowania płynie duża ilość korzyści zdrowotnych, zaczynając od wzmocnienia układu odpornościowego (na skutek wymiany śliny mobilizującej organizm do wytwarzania nowych przeciwciał), obniżenia poziomu stresu, przez ujędrnienie mięśni twarzy, do wyzwalania hormonów szczęścia.

 Najważniejsze jest jednak to, że całowanie wpływa na głębsze przywiązanie do drugiej osoby. 

Naturalne jest, że chcemy się przygotować, do tego, czego jeszcze nie robiliśmy lub podszkolić naszą technikę. Istnieje jeden czy różne sposoby na to jak się całować? Poznaj metody, aby sprawić, żeby ta magiczna chwila wywoływała w przyszłości tylko miłe wspomnienia. 

całująca sie para

Jak się całować i co musi zawierać dobry pocałunek?

Najważniejszą sprawą, która jeśli o nią nie zadbamy, może zrujnować całą przyjemność z całowania, jest świeży oddech. Nie ma nic gorszego niż poczuć u swojego partnera wcześniej zjedzony posiłek, lub – co gorsza – papierosy czy strawiony alkohol. Zawsze warto mieć w pogotowiu cukierki odświeżające oddech. 

Całowanie się poprzedzone jest zazwyczaj chwilą oczekiwania, budującą napięcie. Gotowość do pocałunku można rozpoznać po błysku w oku i rozszerzonych źrenicach. Kiedy masz wrażenie, że czas się na chwilę zatrzymał — to ten moment.

 Do całowania przystępuj bardzo powoli. Subtelnie zbliż wargi do warg partnera i pozwól na krótką chwilę zawieszenia, która wywoła przysłowiowe motylki w brzuchu. 

mężczyzna całuje kobiete w szyję

Całować z otwartymi czy zamkniętymi oczami? Zwykle podczas pocałunku problem sam się rozwiązuje, bo w chwilach uniesienia automatycznie zamykamy oczy. Świdrowanie wzrokiem partnera w celu sprawdzenia reakcji nie jest przyjemne. 

Kiedy już wasze wargi subtelnie się złączą, zacznij od delikatnego przytrzymania swoich ust na ustach partnera, po czym delikatnie je rozchyl. To umożliwi wsunięcie Twojej dolnej wargi pod górną wargę drugiej osoby lub odwrotnie.

 Niezwykle delikatnie złap ustami którąś z warg partnera lub partnerki i pociągnij w swoją stronę. Pamiętaj, że musi to być delikatne przytrzymanie, a nie gwałtowne szarpnięcie. 

Możecie wymieniać się takimi delikatnymi pocałunkami, lub jeśli atmosfera sprzyja wprowadzić do tego procesu więcej pikanterii i użyć do pocałunku języka. 

całująca sie para selfie

Jak się całować z językiem? 

Wpychanie języka na siłę nigdy nie spotyka się z entuzjazmem. Zawsze lepiej sprawdzić wcześniej, czy druga strona jest gotowa na taki krok, zamiast doprowadzać do niezręcznej sytuacji. Zacznij od delikatnego dotknięcia ust partnera lub partnerki językiem, masowania jej warg.

Jeśli zauważysz, że takie techniki zostały przyjęte i druga strona także zaczyna używać swojego języka — droga wolna.

Możesz językiem pieścić wargi, także od wewnętrznej strony, wewnętrzną stronę policzków i pieścić językiem język partnera. 

Jak dobrze całować?

Do pocałunku używaj również dłoni. Możesz nimi przesuwać po plecach drugiej osoby, po włosach, karku. Sprawdzi się także głaskanie czy delikatne drapanie. Odwzoruj swoim językiem to, co robi druga osoba. Dzięki temu łatwiej Wam będzie znaleźć wspólny rytm.

 Nie zapominaj o szyi, która też lubi pocałunki. Przyciągnij partnera do siebie i pozwólcie na rozkosz wynikającą ze wspólnej bliskości. 

Dodatkową wskazówką może być dla Ciebie fakt, że górna warga u kobiet jest połączona nerwami z łechtaczką. Sprawdź, co może dać jej delikatne ssanie.

 

Aktualne promocje

Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tab. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą łączy pomijania.