Co to jest strap-on? Czy to gadżet tylko dla kobiet?

Michalina Grabowska

1 month ago

Strap-on do peggingu to zabawka erotyczna, pozwalająca kobietom na penetrację imitującą stosunek. Sprawdzi się zarówno przy stosunku waginalnym, oralnym, analnym, jak i podczas peggingu (penetracji męskiego odbytu za pomocą dilda lub sztucznego członka). Ten gadżet można wykorzystywać w wielu różnych konfiguracjach.

strap on me

To wygodna i prosta w użyciu uprząż na dildo, która doskonale sprawdzi się w związkach homoseksualnych i heteroseksualnych. Strap-on dla kobiet pozwala stać się prawdziwą dominatorką, w pełni kontrolującą sytuację i wzmocnić doznania łóżkowe każdej pary. 

Jak używać strap-onu?

Uprząż do peggingu zapina się wokół pasa, ud lub bioder, a następnie mocuje do niej dildo. Dildo lub wibrator zamocowane w uprzęży nie są częścią ciała, stąd trudno czasami zapanować nad kontrolą gadżetu.

Dlatego tak ważna jest regulacja wielkości, która pozwoli na odpowiednie dopasowanie uprzęży do kształtu i rozmiaru naszego ciała. Uprząż posiada oring, czyli kółko służące do mocowania dilda z płaską końcówką.

Niezależnie od rodzaju zabaw, uprząż nie może uwierać, powodować dyskomfortu, przemieszczać się i powodować otarć. Dobrze dobrany strap-on musi być na tyle wygodny, by równocześnie stymulować obojga partnerów. Zawsze należy pamiętać o dobrym nawilżeniu. 

Strap-on dwustronny

Strap-on podwójny będzie idealnym gadżetem dla par, które chcą się dobrze bawić w tym samym czasie. Krótsza część przeznaczona jest dla kobiet do penetracji waginalnej, a dłuższa postawiona jest pionowo i służy do penetracji analnej lub pochwowej w tym samym czasie.

Istnieje także strap-on dla par z potrójną penetracją, które pozwalają na penetrację i stymulację odbytu, pochwy i drugiej osoby jednocześnie.

W ofercie dostępne są wersje posiadające system wibracji, który pogłębi doznania i pozwoli na dopasowanie intensywności. 

Najwyższa jakość materiałów gwarancją wygody użytkowania

Bez względu na to czy szukamy uprzęży klasycznej, strap-onu dla mężczyzn czy zaintrygował nas strap-on z wytryskiem, warto wybierać modele wykonane z bezpiecznych i wysokiej jakości materiałów, które można z łatwością utrzymać w czystości. Materiałowe można bez problemu prać w pralce, natomiast skórzane można wyczyścić za pomocą specjalnych preparatów.

Czarna skóra to rozwiązanie gwarantujące trwałość. Dla osób, które cenią sobie podejście ekologiczne powstały propozycje wegańskie, cruelty free. Przy wyborze rozmiaru warto szukać modeli, które dzięki regulacji rozmiaru będą mogły być używane przez obojga partnerów. Wspólnie zastanówcie się, jaka kolorystyka, styl i możliwości, które strap-on posiada, będą dla Was najwłaściwsze. 

Wcześniej warto potrenować

Z taką zabawką erotyczną warto się wcześniej oswoić i nauczyć jego obsługi, zanim dojdzie do zbliżenia, aby nie tracić cennego czasu podczas stosunku. Noszenie go podczas wykonywania codziennych czynności czy pod prysznicem pozwoli się z nim zaznajomić. Aby nadać mu erotyczne skojarzenie można użyć uprzęży podczas masturbacji. Wykonywanie ruchów imitujących penetrację w różnych kątach nachylenia pozwoli na nabranie doświadczenia w kontroli gadżetu.


Michalina Grabowska