Imprezy kinkowe to wydarzenia, które umożliwiają spełnienie swoich fantazji w gronie otwartych i tolerancyjnych osób. Takie inicjatywy budują bezpieczną przestrzeń, gdzie komfort uczestników jest na pierwszym miejscu. To imprezy przyjazne wszystkim fetysztystom i kinksterom. Jedną z popularniejszych imprez tego rodzaju jest Sodoma organizowana w klubie VooDoo w Warszawie.
Czym są Fetysz i Kink?
Bardzo często kink i fetysz to słowa używane zamiennie, jako synonimy. Tak naprawdę są to dwa odmienne pojęcia związane z seksualnością.
Definicja i różnice między fetyszem a kinkiem
Fetysz to preferencja seksualna, która sprawia, że stajemy się podnieceni, gdy mamy do czynienia z jakimś przedmiotem lub częścią ciała. Fetysz może dotyczyć także konkretnej okoliczności, miejsca czy działania, które sprawiają, że osoba osiąga spełnienie seksualne. Fetyszem mogą okazać się skarpety, skóry, pejcze, szpilki, pończochy czy stopy.
Kink to termin, który dotyczy różnych praktyk seksualnych, fantazji i preferencji. Są to upodobania, które nie mieszczą się w standardowych normach związanych z seksem. Do nietypowych praktyk seksualnych zaliczamy np. BDSM, role-play czy seks grupowy.
Fetysz to element, który jest niezbędny do odczuwania podniecenia i osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Kink to rodzaj upodobania i otwartość na daną praktykę seksualną. Kink często dotyczy konkretnych zachowań, a fetysz skupia się na przedmiotach, częściach ciała czy materiałach.
Rodzaje Fetyszy
Każda osoba może mieć różne fetysze. Tak naprawdę może stać się nim wszystko. Jednak do najczęstszych fetyszy zaliczamy różnego rodzaju materiały, części ciała, konkretne miejsca czy okoliczności.
Fetysz stóp: Najpopularniejszy przykład
Fetysz stóp to jeden z najbardziej popularnych przykładów. W tym przypadku to właśnie stopy są obiektem pożądania i ich pieszczoty sprawiają fetyszyście najwięcej przyjemności. Taką osobę podnieca oglądanie, dotykanie, całowanie czy wąchanie stóp. Podczas intymnych zbliżeń fetyszysta stóp najwięcej uwagi kieruje właśnie w kierunku stóp drugiej osoby.
Lateks i inne materiały jako obiekt fetyszyzmu
Popularnym obiektem fetyszyzmu stały się także różnego rodzaju materiały - zwłaszcza lateks. Fani tego materiału uwielbiają jego wygląd, teksturę, zapach czy dźwięk, który często towarzyszy użytkowaniu lateksowych ubrań. Obiektem pożądania stają się kombinezony, sukienki i inne akcesoria wykonane z lateksu. Popularne są także lateksowe maski.
Innymi materiałami, które budzą pożądanie, są także skóra i winyl.
Kink: Eksploracja Nietypowych Praktyk Seksualnych
Kink odnosi się do wielu różnych praktyk seksualnych, fantazji i preferencji, które wykraczają poza schematy klasycznego seksu.
BDSM: Dominacja, submisja i dyscyplina
Praktyki BDSM to bardzo popularna odmiana seksu, która polega na dominacji i uległości. Do BDSM zaliczymy bicie, krępowanie, kneblowanie, poniżanie. Nierzadko BDSM uważany jest za niemoralny i brutalny seks, który wywołuje wiele kontrowersji. Jednak ostatnio stał się on popularny przez książki i filmy, które się do niego odnosiły.
Role-play: Fantazje i odgrywanie ról
Role play to aktywność seksualna, która polega na wcielaniu się w określone role lub odgrywanie scenariuszy. Bardzo często są to “scenki”, które polegają na zabawie we władzę i dominację. Możemy w nich spotkać klapsy i biczowanie. Odgrywanie ról to sposób na przełamanie rutyny w związku i spełnienie swoich seksualnych fantazji.
Shibari: Japońska sztuka wiązania
Shibari to technika opierająca się na krępowaniu ciała liną. Tak jak każda inna praktyka seksualna odbywa się ona za zgodą obojga partnerów. Do tego rodzaju aktywności potrzebna jest lina - jutowa lub konopna. Jest to rodzaj zbliżenia bez bólu i przemocy. Shibari ma wywołać nowe doznania i emocje.
Seks grupowy: Eksploracja w większym gronie
Seks grupowy to rodzaj seksu, w którym udział bierze więcej niż 3 osoby. Może on przybierać różne formy. Seksem grupowy nazwiemy pary, które spotykają się z innymi parami i uprawiają seks ze swoimi partnerami w jednym pomieszczeniu, ale seksem grupowym jest także orgia, podczas której każdy uczestnik ma kontakt z każdym bez względu na płeć czy orientację.
Wywiad z Organizatorką Sodomy - Pervą
Inspiracje i Wizja Tworzenia Imprez Kinkowych
N69: Jakie były początki „Sodomy”? Co zainspirowało Was do stworzenia tego wydarzenia?
Perva: Pierwsza edycja Sodomy w 2017 r, powstała dość spontanicznie - w ramach alternatywy dla innych imprez kinkowych organizowanych w Warszawie, na których panował całkowity zakaz jakichkolwiek interakcji seksualnych. Wydawało nam się to dość dziwne, bo cała pikanteria tego typu imprez pochodzi od MOŻESZ, ale NIE MUSISZ. Czemu więc wprowadzać takie ograniczenia? U nas od zawsze można było bawić się bez skrępowania, czy to w wydzielonych miejscach, czy gdziekolwiek w klubie.
Czy „Sodoma” ma jakąś określoną tematykę lub motyw przewodni, który zmienia się z edycji na edycję?
Tak, każda Sodoma ma temat przewodni, pod który planujemy całą imprezę – począwszy od dekoracji i pokazów, a kończąc na dresscodzie. Jak widać, ludzie uwielbiają się przebierać i mają naprawdę dużą frajdę, przygotowując outfity w kinkowym klimacie pod temat imprezy. Mieliśmy edycję bajkową, intergalaktyczną, fluoparty, a ostatnio cyrkową, a nasi stali goście ciągle podrzucają nam nowe zakręcone pomysły.
Jakie fetysze i subkultury dominują na Waszych imprezach?
Sodoma to impreza dla osób z kinku i ich sympatyków i każdy jest na niej mile widziany, zatem spotkasz u nas cały możliwy przegląd kinksterów: są starsi i młodsi, o każdej możliwej płci i o różnych upodobaniach – ale wszystkich łączy niechęć do konwencjonalnych, sztywnych norm kulturowych.
Wyzwania i Sukcesy w Organizacji Sodomy
Jakie są najczęstsze nieporozumienia lub błędne wyobrażenia, które ludzie mają o fetyszach?
Fetysze zazwyczaj są tematem tabu, a co za tym idzie, tematem dość kontrowersyjnym, a już szczególnie u nas w Polsce. Wielu osobom fetyszyzm wciąż kojarzy się z zaburzeniami seksualnymi, zboczeniem seksualnym albo, o zgrozo! z łamaniem prawa. Prawda jest taka, że fetysze same w sobie nie są zaburzeniem, o ile nie powodują naruszenia granic innych osób, a nienormatywne zachowania seksualne są często odpowiedzią dla osób poszukujących interesującego, satysfakcjonującego seksu przy pełnym wykorzystaniu bogactwa erotycznej różnorodności.
Co sprawia, że „Sodoma” wyróżnia się spośród innych imprez fetyszowych w mieście/w Polsce?
Hasło przewodnie Sodomy brzmi:” BĘDZIE MOKRO, BĘDZIE KRWIŚCIE, BĘDZIE GRUBO!”. No cóż, faktycznie szczególnie zimowe edycje są dość hardcorowe jak na gust zwykłego zjadacza chleba, jednak od początku postawiliśmy sobie za cel przedstawianie najróżniejszych kinków i tego się trzymamy. Oddajemy scenę najróżniejszym performerom i pozwalamy im realizować swoje wizje artystyczne na temat fetyszy. Można by rzec, że to, co nas wyróżnia to rodzaj pokazów i atrakcji, ale tak naprawdę Sodomę wyróżnia klimat. Udało nam się stworzyć miejsce, gdzie każdy nie tylko znajdzie coś dla siebie, ale może zrzucić maskę i choć przez chwilę poczuć się na 100% wolnym, bez hejtu i strachu, że zostanie oceniony za swoje alternatywne formy ekspresji seksualnej.
Jakie zasady bezpieczeństwa i komfortu uczestników są najważniejsze przy organizacji takich wydarzeń?
Najważniejszą zasadą za imprezach fetyszowych jest konsensualność, czyli dobrowolna, świadoma i bezpośrednia zgoda na podjęcie jakiejkolwiek aktywności z innym uczestnikiem oraz szanowanie jego granic – „nie” lub „dość” oznacza dokładnie NIE lub DOŚĆ. Nad przestrzeganiem tej zasady czuwają nie tylko organizatorzy i ochrona, ale i sami uczestnicy – jesteśmy w końcu jedna wielką rodziną i troszczymy się o swoich. Osoby nieprzestrzegające zasad są szybko wyławiane z tłumu i wypraszane z klubu, w przypadkach rażących naruszeń dostają dożywotni zakaz wstępu na nasze imprezy.