Jak przygotować się do nieplanowanego seksu? Oto kilka porad!

Jak przygotować się do nieplanowanego seksu? Oto kilka porad!

Natalia, Edukator Seksualny
Ładowanie...

Spontaniczny i niezaplanowany seks jest nie tylko powszechną fantazją seksualną, lecz także często zdarza się w rzeczywistości.

Czynniki powodujące taką sytuację mogą być różne — wyjątkowo udana randka z nową partnerką czy partnerem, festiwal muzyczny lub inna impreza, na której poznałeś/aś kogoś atrakcyjnego czy telefon od Twojego friend with benefits, który właśnie przyjechał do miasta i oznajmił, że będzie u Ciebie za pięć minut.

Czy do takich sytuacji jesteśmy w stanie się jakoś przygotować, czy możemy jedynie zdać się na żywioł i liczyć, że jakoś to będzie?

Zadbaj o swój komfort psychiczny 

Najważniejsze jest Twoje podejście do sytuacji tego typu. Jeżeli którykolwiek z Twoich warunków udanego współżycia nie może zostać spełniony, lepiej zrezygnować z seksu bez przygotowania.

kobieta goląca nogi

Wiele kobiet nie wyobraża sobie seksu np. z niewydepilowanymi okolicami bikini, więc jeśli doszłoby do takiej sytuacji, to zamiast na przyjemności i rozkoszy, skupiałyby się na swoim wyglądzie, a ich droga do orgazmu byłaby mocno utrudniona. 

Jak przygotować ciało do spontanicznego seksu?

Nasze ciała z natury są prawie zawsze gotowe na seks. Nie mają konkretnych wymagań, aby doświadczać przyjemności. Jeżeli lepiej czujecie się, uprawiając seks, mając konkretną fryzurę okolic intymnych lub konkretną bieliznę, warto o to zadbać.

Nie bez powodu się mówi, że jeśli mężczyzna rozbiera kobietę i widzi biustonosz dopasowany do majtek, powinien wiedzieć, że to nie on zdecydował, że pójdą dziś do łóżka. 

szczęśliwa para

Z przygotowaniami do nieplanowanego seksu jest podobnie jak z przygotowaniami do odwiedzin niezapowiedzianych gości, którzy właśnie pukają do Twoich drzwi. Jeśli nie sprzątasz na bieżąco, w momencie odwiedzin możesz się czuć niekomfortowo. 

Najbardziej istotna jest higiena intymna, niezależnie od sytuacji. Warto mieć przy sobie nawilżane chusteczki intymne, które pozwolą odświeżyć się zarówno przed jak i po igraszkach, bez względu na scenerię, w jakiej się znajdujecie. 

Zadbaj o przestrzeń

Nastrojowa muzyka, zapalone aromatyczne świeczki i przygaszone światła to cechy planowanych wieczorów erotycznych. Czy da się przygotować przestrzeń do spontanicznego seksu? Wystarczy, że będziesz na co dzień zwracać uwagę na świeżość i czystość swojej pościeli, aby każdego dnia zapraszała do skorzystania z niej.

Łagodnie oświetlona, czysta, uporządkowana i wywietrzona sypialnia będzie zawsze gotowa do seksu i sprawi, że będziecie do niej chętnie wracać. Dziecięce zabawki i zwiędłe rośliny nie są zbyt romantyczne i nie budują erotycznego klimatu. 

klimatyczna romantyczna sypialnia

Nieplanowany nie znaczy niebezpieczny

Spontaniczność nie zwalnia z odpowiedzialności za swoje zdrowie. Niezależnie od tego z kim i w jakich okolicznościach uprawiacie seks — nie liczcie, że druga osoba będzie miała zabezpieczenie.

Warto samemu o to zadbać i w najlepszym wypadku mieć więcej, co może skutkować dłuższą zabawą, zamiast żadnej.

Antykoncepcja, prezerwatywy, rękawiczki oraz regularne badania w kierunku wykrywania STI to wyraz troski nie tylko o siebie, ale także o osoby, z którymi będziesz współżyć. 

kobieta trzymająca w dłoniach prezerwatywę

Aktualne promocje

Więcej
Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tab. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą łączy pomijania.