Kiedy mówimy o cunnilingus, większość ludzi nie ma pojęcia, co to jest. Mineta lub minetka to bardziej powszechne określenie seksu oralnego, wywodzące się z francuskiego słowa minette, czyli kotka (młoda, atrakcyjna dziewczyna). Stąd też wzięło się powiedzenie „francuska miłość”.
Ten rodzaj przyjemności seksualnej jest podniecający dla obojga uczestników i doskonale sprawdza się jako gra wstępna przed kolejnymi czynnościami seksualnymi.
Jak wygląda mineta?
Nie istnieje jeden uniwersalny sposób na minetę, która zadowoli każdą kobietę. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.
U niektórych sprawdzi się szybkie lizanie, u innych powoduje to łaskotki. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym może być wykonana mineta.
Technika może opierać się na:
- lizaniu,
- ssaniu,
- dmuchaniu,
- przygryzaniu,
- dotykaniu językiem,
- wkładaniu języka,
- pomaganiu sobie palcami,
- zataczaniu kręgów.
Możesz mieszać ze sobą wszystkie techniki, przerywać, wydawać dźwięki. Odkrywaj swoją kobietę i znajdź jej słabe punkty, które pod wpływem bodźców, ich różnego tempa i natężenia pozwolą osiągnąć jej orgazm, a Tobie satysfakcję.
Jak smakuje mineta?
Zdrowa pochwa ma kwaśne pH, dlatego smak śluzu jest lekko kwaśny i słonawy. Uzależniony jest od fazy cyklu i może różnić się od siebie między stosunkami. Bezsmakowy śluz występuje w fazie płodnej, natomiast w dni niepłodne jest bardziej kwaskowaty. Im głębiej naszego ciała, tym bardziej intensywne pH naszej skóry, a co za tym idzie także minety.
Jakie to uczucie? Określane jest zazwyczaj jako cierpkie i metaliczne, należy jednak pamiętać, że na jej smak mają wpływ także unikalne bakterie, higiena i dieta.
Mineta a zdrowie
Seks oralny niesie za sobą niestety ryzyko zakażeń, które jest większe w przypadku osób stymulujących, choć w przypadku osób stymulowanych też jest możliwe. Nieleczone stany zapalne w jamie ustnej takie jak nadżerki, afty, krwawiące dziąsła czy skaleczenia błony śluzowej ułatwiają wnikanie chorobotwórczych drobnoustrojów z jamy ustnej do organizmu.
Nawet prawidłowy stan zdrowia jamy ustnej nie jest stuprocentowym zabezpieczeniem przed zakażeniami, które może wywołać mineta, a choroby najczęściej przenoszone drogą oralną seksu oralnego to:
- kiła,
- rzeżączka,
- wirus opryszczki pospolitej,
- wirus brodawczaka ludzkiego,
- wirusowe zapalenie wątroby typu A, E i C,
- chlamydia,
- zakażenie cewki moczowej,
- pasożyty jelitowe.
Należy pamiętać jednak, że ryzyko przeniesienia zakażenia jest znacznie niższe niż w przypadku stosunku dopochwowego czy analnego.
Mineta a HIV
Istnieje pewne ryzyko przeniesienia wirusa HIV podczas seksu oralnego. Błona śluzowa jamy ustnej jest mocno wrażliwa na zakażenie, jednak bardziej ryzykowne będą przypadki, kiedy w jamie ustnej znajdzie się nasienie mężczyzny, w którym zazwyczaj jest więcej wirusa, niż w kobiecych wydzielinach. Jeśli się obawiasz, możesz sięgnąć po chusteczki oralne, które skutecznie zabezpieczą Cię przed niechcianymi skutkami ubocznymi.