Łechtaczka jest organem, który pozwala czerpać niesamowitą radość z seksu. Jest dużo bardziej wrażliwa, niż najbardziej czułe miejsce erogenne na ciele mężczyzny. Często lekceważona, zapomniana, niekiedy okaleczana jest skarbem każdej kobiety i warto dowiedzieć się o niej więcej.
Budowa łechtaczki — podobieństwa między łechtaczką a penisem
Łechtaczka jest organem homologicznym do męskiego członka. W czasie życia płodowego łechtaczka rozwija się z dokładnie tego samego guzka płciowego jak prącie. Oprócz żołędzia ma także odnogi rozkładające się w kształt litery V. Tak samo jak prącie ma ciała jamiste, łączące się z kośćmi łonowymi, które podczas podniecenia seksualnego wypełniają się krwią.
Do czego służy łechtaczka?
Dlaczego więc łechtaczka jest kobiecym skarbem? Ponieważ jej funkcja polega tylko i wyłącznie na dawaniu przyjemności. Posiada około 8 tysięcy zakończeń nerwowych, co powoduje, że jest ona bardzo wrażliwa na dotyk. Dwa razy więcej zakończeń niż w przypadku penisa, powoduje, że nawet najsilniejszy męski orgazm nie dorównuje orgazmowi łechtaczkowemu.
Stymulowanie łechtaczki
Takie unerwienie łechtaczki sprawia, że wiele kobiet nie jest w stanie osiągnąć orgazmu podczas stosunku bez dodatkowej stymulacji tego organu. Sposobów na stymulację łechtaczki jest kilka. Można ją delikatnie pocierać, masować, zataczać palcami kółka lub subtelnie naciskać. Idealnie do stymulacji sprawdzą się także pieszczoty oralne za pomocą języka czy specjalne masażery bezdotykowe dedykowane łechtaczce.