Satysfakcja z życia intymnego może mieć różnorodną formę. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji seksualnych. W przypadku orgazmu kobiecego można także mówić o wytrysku. Jednak nie jest to zjawisko, które doświadcza się w czasie każdego zbliżenia. Czym zatem jest kobiecy wytrysk i kiedy się pojawia?
Czym jest kobiecy wytrysk?
O kobiecym wytrysku nie słyszy się często. Wiele kobiet nie jest także świadomych, że może on towarzyszyć w czasie orgazmu i jest zjawiskiem naturalnym. Jest to uwolnienie się płynu o składzie podobnym do męskiej spermy.
Co istotne, wytrysk kobiecy, to nie mocz. Jest to wydzielina obfita i rzadsza w porównaniu do tej pojawiającej się w stanie podniecenia. Ponadto ma białawy kolor, jest mętna oraz ma charakterystyczny zapach.
Rola gruczołów Skenego
Ejakulacja, czyli wytrysk w przypadku kobiet pojawia się na skutek stymulacji przedniej ściany pochwy. Płyn uwalniany jest przez cewkę moczową. Produkowany jest przez gruczoły Skenego, które zlokalizowane są przy ujściu cewki moczowej.
Uczucie, jakie towarzyszy kobietom w czasie wytrysku i uwalniania płynu można porównać do silnego parcia na pęcherz. Gruczoły Skenego są pobudzane na skutek stymulacji punktu G.
Narastająca przyjemność i podniecenie, sprawia, że gruczoły produkują ejakulat, który następnie zostanie uwolniony przez cewkę moczową.
Ejakulat kobiecy a mocz
Uczucie parcia na pęcherz w czasie intensywnej stymulacji punktu G i produkcji ejakulatu przez gruczoły Skenego często mylnie odbierane jest przez kobiety, jako sygnał do oddania moczu.
W tym momencie brak świadomości zjawiska wytrysku kobiecego doprowadza do tego, że kobieta zaciska mięśnie pochwy, co z kolei powoduje, że wytrysk będzie niemożliwy. Jednak te z Pań, które są świadome swego ciała, dają upust emocjom, poddają się w zupełności odczuwanej przyjemności, doprowadzając się nie tylko do orgazmu, ale też kobiecego wytrysku.
Trzeba być świadomym, że ejakulat to nie mocz, mimo że wydobywa się przez cewkę moczową. Skład tych dwóch płynów jest inny. Przede wszystkim płyn produkowany przez gruczoły Skenego jest bardzo zbliżony do składu męskiego ejakulatu.
Oczywiście nie ma w nim plemników, ale za to zawiera on antygen PSA, cukry, czy białka. Jak już wspomnieliśmy, konsystencja kobiecego ejakulatu jest rzadsza i bardziej obfita niż wydzielina, która pojawia się w pochwie w czasie podniecenia. Jest więc to zupełnie inna substancja niż mocz zarówno pod względem składu, jak i wyglądu.
Jak osiągnąć kobiecy wytrysk?
Temat kobiecego wytrysku nawet do teraz wywołuje wiele kontrowersji. Niektóre kobiety mimo jego doświadczania, nie przyznają się do tego. Z kolei inne z Pań chętnie praktykują stymulację, która pozwala im osiągnąć nie tylko orgazm, ale też i wytrysk.
Stymulacja punktu G
Aby możliwe było osiągnięcie wytrysku, konieczna jest odpowiednia i rytmiczna stymulacja punktu G. Znajduje się on na przedniej ścianie pochwy. Jest to obszar wypukły o chropowatej powierzchni.
Wraz z jego stymulacją i rosnącą przyjemnością punkt G powiększa się. Najlepsze pozycje seksualne pozwalające na stymulację tego wrażliwego na pieszczoty miejsca to pozycja na misjonarza, na pieska, od tyłu, czy też kiedy kobieta leży na plecach z nogami opartymi o ramiona partnera.
Oczywiście punkt G można stymulować nie tylko w czasie stosunku, ale też poprzez pieszczoty palcami, czy też gadżetami erotycznymi zarówno przy pomocy drugiej połówki, jak i w trakcie zabaw solo.
Intensywne pieszczoty punktu G pobudzają do pracy i produkcji płynu gruczoły Skenego. Uwalniany jest on przez cewkę moczową. Ilość kobiecego ejakulatu może być bardzo zróżnicowana.
Może być to bowiem niewielka ilość płynu, której nawet nie zauważycie lub wytrysk może być naprawdę znaczący i widoczny. Trzeba tutaj także dodać, że kobiecy wytrysk może nastąpić bez osiągnięcia orgazmu, a na skutek odpowiedniej stymulacji, która wywołuje w organizmie określoną reakcję, czyli produkcję płynu i jego uwolnienie.
Techniki i wskazówki
Sposobów na pieszczoty punktu G i osiągnięcie kobiecego wytrysku jest wiele. Jednak to, co jest istotne, to przede wszystkim duże podniecenie. Doprowadzenie kobiety do stanu, w którym gruczoły Skenego się uaktywnią, wymaga odpowiedniej techniki oraz czas.
Stymulację warto zacząć od delikatnych pieszczot, a wraz z rosnącym podnieceniem zwiększać ich intensywność. W przypadku stymulacji palcami do pochwy można wprowadzić palec środkowy lub serdeczny lub też oba na raz, a kciuka wykorzystać do stymulacji łechtaczki. Opuszki palców powinny być zwrócone w stronę górnej ściany pochwy.
W przypadku wykorzystania gadżetów erotycznych najlepiej sprawdzą się te, które są specjalnie wyprofilowane do stymulacji punktu G. Z reguły są to wibratory lub dilda z nieco zakrzywioną główką, która pozwala na precyzyjne pieszczenie wrażliwego obszaru.
Częstotliwość ruchów palców lub też wibracji gadżetu należy zwiększać. Aby możliwe było osiągnięcie wytrysku, kobieta musi być w pełni odprężona, zrelaksowana oraz oddać się emocjom i chwili. Nie należy powstrzymywać narastającego uczucia parcia na pęcherz, które właśnie towarzyszy wytryskowi.
Kobiecy wytrysk a orgazm
W przypadku mężczyzn wytrysk jest jednoznacznie uważany za osiągnięcie orgazmu. Jednak u kobiet wygląda to nieco inaczej. Wszystko ze względu na to, że kobiecy wytrysk jest związany z reakcją organizmu na konkretną stymulację, jednak nie zawsze towarzyszy mu orgazm.
Wytrysk bez orgazmu
Odpowiednia stymulacja punktu G może doprowadzić do osiągnięcia wytrysku jeszcze zanim kobieta osiągnie orgazm. Jednak zazwyczaj duże doświadczenie w tego rodzaju pieszczotach jest niezbędne do kobiecego wytrysku bez orgazmu. Ponadto podstawowa jest tutaj precyzyjna stymulacja punktu G w odpowiednim tempie oraz duża znajomość i świadomość swojego ciała. Co więcej, niektóre z Pań celowo wykonują ćwiczenia, które powodują, że wytrysk jest bardziej intensywny i obfity. Za jego ilość i siłę odpowiadają bowiem mięśnie dna miednicy zwane także mięśniami Kegla.
Orgazm bez wytrysku
Trzeba także być świadomym, że kobiecy orgazm nie jest równoznaczny z wytryskiem. Kobieta może odczuwać ogromną przyjemność i satysfakcję ze zbliżenia bez ejakulacji. Owszem, dla niektórych partnerów kobiecy wytrysk jest dowodem na to, że potrafią w pełni zaspokoić swoje drugie połówki, jednak nie jest to wyznacznik udanego seksu i zaspokojenia potrzeb seksualnych. Większość stosunków zakończona orgazmem kobiecym, nie jest kończona też wytryskiem. Oczywiście możecie wspólnie pracować, aby wasze zbliżenia obfitowały nie tylko w orgazm, ale też i kobiecy wytrysk.
Dlaczego nie każda kobieta doświadcza wytrysku?
Doprowadzenie kobiety do wytrysku to bardzo trudne zadanie. Bardzo ważna jest tutaj nie tylko odpowiednia technika stymulacji, znajomość anatomii ciała kobiecego, ale także aspekty psychologiczne i rodzaj relacji z partnerem.
Czynniki fizjologiczne i psychologiczne
Należy mieć na uwadze, że nie każda kobieta jest świadoma, że jej ciało zdolne jest do wytrysku i że jest naturalna reakcja organizmu na pewne zachowania. Tak samo nie każdy mężczyzna zna kobiecy wytrysk i techniki stymulacji, które do niego doprowadzają.
To właśnie znajomość kobiecego ciała, tego co podnieca daną kobietę oraz jakie pieszczoty sprawiają jej największą przyjemność, są kluczem do doprowadzenia do kobiecej ejakulacji. Oczywiście nie należy zapominać o najważniejszym punkcie G i jego pieszczotach doprowadzających do wytrysku.
W przypadku braku znajomości zjawiska kobiecego wytrysku i uczucia parcia na pęcherz, jakie mu towarzyszy, kobieta w czasie zbliżenia może świadomie zaciskać mięśnie dna miednicy, tak jak w przypadku zatrzymywania strumienia moczu, ponieważ może obawiać się, że parcie na pęcherz związane jest z potrzebą oddania moczu. Tymczasem pełne rozluźnienie i skupienie się na przyjemnych odczuciach jest podstawą do osiągnięcia wytrysku.
Ważne są także aspekty psychologiczne. Kobiety w zbliżeniach dużą uwagę przywiązują do kwestii uczuć, relacji i zaufania do drugiego partnera. To wtedy, gdy czują się pewne siebie, zaopiekowane, docenione i dopieszczone, w pełni będą zdolne oddać się emocjom i chwilom uniesienia. Brak odpowiedniej gry wstępnej i pieszczot, a także wzajemnego zaufania do drugiej połówki zdecydowanie ograniczą możliwość osiągnięcia wytrysku.
Mity i fakty o kobiecym wytrysku
Kobiecy wytrysk wciąż traktowany jest jak temat tabu, co sprawia, że powstaje wokół niego wiele mitów. Warto zatem wiedzieć, co jest prawdą, a co nie. Przede wszystkim pamiętajcie, że brak wytrysku nie jest niczym złym. Możecie osiągać intensywne orgazmy, być w pełni usatysfakcjonowane z życia seksualnego, mimo że w czasie zbliżeń nie towarzyszy Wam wytrysk.
Mitem jest stwierdzenie, że kobiecy wytrysk to orgazm. Kobieta orgazm może odczuwać na wiele sposobów i zdecydowanie nie jest to jednoznaczne z wytryskiem. Warto też mieć na uwadze, że kobiecy ejakulat to nie mocz. Oba płyny różnią się od siebie kolorem, konsystencją, składem oraz zapachem.
Natomiast prawdą jest, że nad osiąganiem wytrysku kobieta może pracować. Wykonując ćwiczenia dna miednicy i zwiększając kurczliwość pochwy, można wpłynąć na częstotliwość oraz intensywność wytrysków.
Kobiecy wytrysk w kontekście seksualności
Doprowadzenie do wytrysku swojej partnerki dla wielu panów także jest niezwykle podniecające. Z tego też powodu wiele par chętnie praktykuje techniki stymulacji i zabawy, które wywołują kobiecą ejakulację.
Osiągnięcie kobiecego wytrysku zdecydowanie nie jest proste. Istotna jest tutaj nie tylko odpowiednia stymulacja, duże podniecenie, ale też świadomość swojego ciała. Jednak brak wytrysku w kontaktach intymnych wcale nie oznacza, że życie erotycznie jest mniej udane. Brak kobiecej ejakulacji nie jest niczym złym, a co więcej, można osiągać intensywne orgazmy bez kobiecego wytrysku. Jednak jeżeli jest to coś, co dostarcza Wam dodatkowej przyjemności i satysfakcji w sypialni, możecie z powodzeniem praktykować techniki stymulacji, które pozwolą Wam na częste osiąganie orgazmu i wytrysku w czasie seksu.