kobieta trzymająca wibrujący pierścień erekcyjny fun factory, n69.pl

Pierścień erekcyjny - jak dobrać rozmiar

Michalina Grabowska
Ładowanie...

Pierścień erekcyjny, lub inaczej pierścień na penisa, c-ring lub cockring jest gadżetem erotycznym służącym wydłużeniu erekcji i wzmacnianiu doznań seksualnych. Mimo tego, że zabawka przeznaczona jest dla mężczyzn, przyjemność z jej stosowania mogą odczuwać oboje partnerzy, szczególnie jeśli pierścień ma dodatkową funkcję stymulowania łechtaczki.

Gadżet pozwala na rozwiązanie problemów z erekcją, lecz należy pamiętać, że sam w sobie jej nie wywołuje.

Jego zadaniem jest wydłużenie czasu przyjemności seksualnych. 

Jak działa pierścień erekcyjny?

Po założeniu pierścienia erekcyjnego na penisa następuje ograniczenie odpływu krwi z prącia podczas wzwodu, co skutkuje długotrwałym utrzymaniem erekcji, dzięki odwzorowywaniu naturalnych procesów męskiego organizmu.

Mężczyzna przy pomocy pierścienia może nabrać także więcej pewności siebie, szczególnie jeśli poprzednie podejścia zbliżeń seksualnych kończyły się niepowodzeniem.

 

Co daje pierścień erekcyjny kobietom?

Pierścienie wykonane są zwykle z silikonu, gumy termoplastycznej, lateksu lub stali chirurgicznej. Na rynku dostępne są zarówno propozycje gładkie, jak i takie z wypustkami. Jeśli zdecydujemy się na finezyjny model, w odpowiednim kształcie, możemy oprócz dłuższego utrzymania erekcji jednocześnie stymulować łechtaczkę partnerki. Dostępne są także pierścienie erekcyjne wibrujące.

svakom pierścień erekcyjny z  wibracjami

Odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Pierścienie regulowane to rodzaj c-ringów, które mogą być wykorzystywane zarówno przez początkujących w temacie panów, jak i przez doświadczonych kochanków. Taka forma zabawki niweluje problem dopasowywania rozmiaru przed zakupem. Natomiast pierścienie nierozciągliwe mogą być używane wyłącznie dla mężczyzn z wyższym poziomem wtajemniczenia, ponieważ można je założyć tylko przed osiągnięciem erekcji.

Pierścień nierozciągliwy musi być dobrze dobrany pod względem rozmiaru, nie może być ani za ciasny, ani zbyt luźny. Odpowiedni rozmiar odpowiada za skuteczność, komfort i bezpieczeństwo stosowania.

pierścień erekcyjny wibrujący na drewnie satisfyer 

Pierścień erekcyjny — co to znaczy dobry rozmiar?

Aby wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar pierścienia, należy przed zakupem zmierzyć obwód penisa, czyli średnicę prącia u nasady, nad jądrami w stanie erekcji. Wynik w milimetrach podziel przez 3,14.

Warto kilka razy powtórzyć mierzenie ze względu na różnice fizjologiczne, a następnie wybrać największy z wyników. 

Pierścień erekcyjny — jak zakładać 

Przy pierścieniach rozciągliwych nie ma problemu z zakładaniem i zdejmowaniem gadżetu z penisa. Jest to możliwe przed jak i w trakcie erekcji. Wystarczy wsunąć pierścień erekcyjny na penisa. Jeśli erekcja już się pojawiła, załóż go do momentu styku prącia z jądrami, jeśli erekcji nie ma — wystarczy przełożyć go przed członka i jądra.

potrójny pierścień erekcyjny

Jeśli zastanawiasz się jak założyć pierścień erekcyjny stalowy, musisz pamiętać, że te modele możliwe są do założenia tylko przed erekcją, przekładając przez nie każde z jąder i penisa.

Zdejmujemy gadżet w odwrotnej kolejności niż przy zakładaniu — najpierw wyjmujemy prącie, potem jądra. 

Jak dbać o pierścień erekcyjny?

Przy pierwszym użyciu nie przekraczaj dziesięciu minut noszenia, natomiast przy kolejnych igraszkach maksymalny czas korzystania z zabawki to pół godziny.

 Również pomiędzy kolejnymi użyciami należy dać sobie minimum godzinę przerwy. Zbyt długie lub zbyt częste noszenie gadżetu może uszkodzić nerwy w penisie, do może doprowadzić nawet do martwicy.

Pierścień należy umyć zarówno przed jak i po użyciu wodą z dodatkiem płynu antybakteryjnego.

Aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe warto ogolić lub skrócić owłosienie łonowe, które może zostać przypadkiem wyrwane lub pociągnięte przez pierścień i wywołać ból.

Aktualne promocje

Więcej
Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tab. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą łączy pomijania.