Pissing, urofilia i golden shower/złoty deszcz to określenia na dość kontrowersyjny fetysz, który za źródło podniecenia uznaje oddawanie moczu przez lub na partnera. Ten rodzaj preferencji seksualnej budzi skrajne emocje i dla niektórych stanowi temat tabu.
Mimo że taka praktyka jest obecna w kulturze i seksualności od wieków, wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Dowiedz się, czym jest pissing, jak rozmawiać o urofilii z partnerem i czy takie zachowanie ma wpływ na nasze zdrowie?
Definicja i podstawowe informacje
Istnieje wiele rodzajów fetyszy seksualnych. Niektóre z nich są dość popularne i akceptowane społecznie, jak na przykład fetysz stóp, podczas gdy inne, bardziej niszowe, budzą zakłopotanie i pozostają tematem, o którym rzadko się mówi. Do tej drugiej grupy zaliczymy pissing.
Czym jest pissing?
Pissing to fetysz polegający na kontakcie z moczem. Osoby z urofilią mogą odczuwać podniecenie przez obecność własnego moczu lub partnera. Pobudzenie może występować w sytuacji oddawania moczu na partnera lub gdy partner oddaje mocz na nas, a także po prostu podczas samej obserwacji mikcji.
Złoty deszcz – potoczne określenie urofilii
Złoty deszcz to potoczne określenie na urofilię. To jak będzie wyglądał ten akt, tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy gustują w przyjmowaniu moczu do ust odbytu, na brzuch lub wolą, gdy spływa on po nogach.
Osoby z fetyszem urofilii mogą podniecać się również przez słuchanie, wąchanie, smakowanie lub dotykanie moczu, a także przez trzymanie moczu na pełnym pęcherzu lub oddawanie go na oczach innych.
Urofilia jako jedna z parafilii?
Zdaniem części osób urofilię należy kategoryzować jako zaburzenie seksualne (parafilie). Nielicznie uważają kontakt z moczem partnera za coś naturalnego. Dla większości pissing to nienormalne i perwersyjne zachowanie.
Czy urofilia jest zaburzeniem seksualnym? Golden shower to specyficzna preferencja seksualna. Możemy ją nazwać parafilią, w momencie gdy pojawia się kompulsywna potrzeba lub gdy nie jest stosowana dobrowolnie przez obydwoje partnerów jako wzbogacenie intymności.
W przypadku gdy pissing nie wywołuje w partnerach dyskomfortu i całkowicie świadomie jest przez nich uprawiany, to nie jest to nic złego.
Urofilia w praktyce
Według badania przeprowadzonego w 2020 roku przez doktora Justina Lehmillera popularnego edukatora seksualnego na grupie 4000 Amerykanów około 8% heteroseksualnych kobiet, 19% heteroseksualnych mężczyzn, 20% homoseksualnych i biseksualnych kobiet oraz 40% homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn fantazjowało o pissingu.
Jak wprowadzić pissing w życie intymne?
Pierwszym krokiem przy wprowadzaniu każdej nowości do wspólnego życia intymnego jest uzyskanie zgody. Rozmowę ze swoją drugą połówką na temat eksperymentowania z pissingiem najlepiej przeprowadzić przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zbliżenia, a nie podczas chwil uniesienia. Pamiętaj, że to, co nas podnieca, może nie być czymś hot dla naszego partnera/partnerki.
Rozmowę możemy zacząć od wyjaśnienia “czym jest złoty deszcz”. W sytuacji gdy nasza osoba partnerska nie jest zainteresowana taką formą uatrakcyjnienia życia intymnego, nie wywierajmy na niej presji i szanujmy jej granice.
Wprowadzenie pissingu do życia intymnego możemy zacząć od trzymania genitaliów partnera podczas oddawania moczu lub po prostu od obecności drugiej osoby podczas mikcji. Warto ustalić między sobą plan, określić granicę i trzymać się ich.
Urofilia a relacje partnerskie
Pissing to rzadki fetysz, który łączy małą grupę ludzi. Może być tak, że nasz partner chętnie dołączy do eksperymentowania z tą preferencją seksualną, ale też może być całkowicie jej przeciwny. Istotne jest, aby szczerze rozmawiać na temat swoich fetyszy, bo mogą być one przyczyną napięć i nieporozumień.
Pamiętajmy, aby szanować granice naszych partnerów i podejmować działania na podstawie świadomej zgody.
Wyjawienie swoich fetyszy wymaga nierzadko ogromnego zaufania i otwartości pomiędzy partnerami. Zaangażowanie się w coś nietypowego może pogłębić emocjonalna intymność i łączącą partnerów więź.
Pissing i każdy inny fetysz wymaga od nas szacunku do własnych granic i naszego partnera oraz upodobań, ale i niechęci. Wprowadzenie nowego pomysłu - jakikolwiek by on nie był - przy otwartej komunikacji, zrozumieniu, szacunku i wsparciu może być naprawdę zabawnym doświadczeniem. Równie w porządku może być powiedzenie “nie”. Ważne jest otwarte komunikowanie się w związku i mówienie o swoich potrzebach - tylko w ten sposób mogą być one zaspokojone.
Urofilia w kontekście BDSM
Urofilia może być przez niektórych praktykowana ze względu na element dominacji i uległości lub upokorzenia. Podczas oddawania na kogoś moczu możemy odczuwać silne poczucie dominacji. Takie naznaczenie partnera może potwierdzić kontrolę, jaką nad nim mamy. Z drugiej strony dla osoby uległej właśnie to oddanie kontroli i bycie oblanym moczem partnera jest bardzo podniecającym doświadczeniem.
Niektóre osoby odczuwają przyjemność podczas nietypowych aktów seksualnych - do których z pewnością możemy zaliczyć pissing. Dreszczyk emocji pojawia się u nich głównie podczas zbliżeń społecznie postrzeganych jako nienormalne. Podniecający jest element kary lub upokorzenia.
Bezpieczeństwo i higiena w urofilii
Czy pissing jest bezpieczny? Seksuolog Shamyra Howard uważa, że kontakt moczu ze skórą jest stosunkowo bezpieczny, ale nie jest to aktywność o zerowym ryzyku. Oddawanie moczu na rany lub do dowolnego otworu (tj. ust, pochwy lub odbytu) może prowadzić w określonych sytuacjach do infekcji.
Higiena w praktykach urofilnych
Pissing nie jest praktyką, która zagraża naszemu zdrowiu. Mocz zawiera niewielką ilość bakterii, które najprawdopodobniej nie przeniosą żadnej choroby. Oddawanie moczu na skórę jest generalnie bezpieczne. Ważne, żeby nie było na niej żadnych ran. Skóra jest naszą naturalną barierą, która chroni nas i utrzymuje “potencjalne zagrożenie” poza ciałem.
Spożywanie moczu lub przyjmowanie go do organizmu jest nieco ryzykownym działaniem. Połknięcie moczu może skutkować infekcjami. Tak samo jest w przypadku sikania do otworów, jak pochwa czy odbyt. Takie zachowanie może powodować zmiany w naturalnym pH i zwiększyć ryzyko podrażnień i infekcji jak bakteryjne zapalenie pochwy.
Po tym, jak mocz miał kontakt w okolicy narządów płciowych, warto umyć ten obszar ciepłą wodą i mydłem, żeby przed rozpoczęciem kolejnego aktu seksualnego płyn nie przeniósł się do pochwy lub odbytu.
Podczas pissingu uważajmy także na oczy. Dostanie się tam moczu, może skutkować zapaleniem spojówek. Jeśli zdarzy nam się taka sytuacja, warto szybko je przepłukać.
Pissing a zdrowie – co warto wiedzieć?
Wprowadzając pissing do swojego życia intymnego, warto pamiętać, że mocz jest płynem ustrojowym, więc istnieje ryzyko przeniesienia bakterii z osoby na osobę. Oczywiście przez eksperymentowanie z moczem nie zarazimy się chorobami przenoszonymi drogą płciową, jednak zalecane są regularne badania. Nie ignorujmy także pojawiającego się dyskomfortu czy infekcji bakteryjnych.
Warto zachować zdrowy rozsądek. Oddawanie moczu do pochwy może zaburzyć jej florę bakteryjną i wywołać infekcję. Sikanie do odbytu jest mniej ryzykowną opcją, ale nie jest ona wskazana dla początkujących.
Kontakt z moczem oraz jego spożywanie może wiązać się z problemami, jak rozstrój żołądka lub delikatne podrażnienia skóry, jeśli jest ona bardzo wrażliwa.
Urofilia a normy społeczne
Pissing, podobnie jak wiele innych fetyszy, nierzadko wywołuje w części społeczeństwa lęk lub odrazę. Ludzie często odbierają nietypowe upodobania negatywnie i określają je jako nienormalne. Istotna jest jednak umiejętność odróżnienia legalnych, świadomych i dobrowolnych działań dorosłych ludzi od nielegalnych, przymusowych i szkodliwych zachowań.
Praktykowanie danego fetyszu odbywa się za dobrowolną i świadomą zgodą każdego z partnerów. W przypadku urofilii ważne jest także odpowiednie zaplanowanie działań, aby akt odbywał się w sposób higieniczny i bezpieczny dla naszego zdrowia.
Podsumowanie
Fetysz związany z pissingiem polega na odczuwaniu podniecenia przy kontakcie z moczem, zarówno poprzez jego oddawanie na partnera, przyjmowanie na siebie, jak i inne formy interakcji. Wprowadzenie tej praktyki do życia intymnego powinno odbywać się na podstawie świadomej i dobrowolnej zgody obu partnerów, z pełnym poszanowaniem granic.
Bardzo ważne przy praktykowaniu pissingu jest zachowanie higieny i bezpieczeństwa. Choć kontakt z moczem nie stanowi dużego ryzyka zdrowotnego, należy zachować ostrożność, szczególnie w kwestii higieny. Unikaj kontaktu z ranami, otworami ciała, a także spożywania moczu, aby zminimalizować ryzyko infekcji.
Społeczna ocena fetyszyzmów, takich jak pissing, może być bardzo zróżnicowana. Wiele osób postrzega je jako coś perwersyjnego czy nienormalnego. Warto jednak zauważyć, że to, co dla jednej osoby jest nieakceptowalne, dla innej może być źródłem przyjemności i satysfakcji. Kluczowe jest, aby oddzielać prywatne upodobania od norm moralnych czy prawnych. W kontekście związków i życia seksualnego najważniejsze jest, aby działania te były dobrowolne, świadome i oparte na wzajemnym szacunku.