Seks na zgodę - czy coś takiego w ogóle istnieje?

Seks na zgodę - czy coś takiego w ogóle istnieje?

Michalina Grabowska
Ładowanie...

Wielka kłótnia z partnerem lub partnerką, następnie ciche godziny lub dni, aż w końcu jedno spojrzenie pełne płomieni w oczach i buzująca w Was złość zaczyna szukać ujścia, powodując, że rzucacie się na siebie w erotycznym uniesieniu.

Prawdopodobnie osobiście doświadczyłeś/aś takiego przeżycia. Seks zamiast przeprosin jest częstym zjawiskiem wśród par i ma wiele zalet, jednak nieostrożnie praktykowany może być źródłem kolejnych problemów. 

para z miłością patrząca sobie w oczy

Od złości do łóżka — jak to się dzieje?

Kłótnia powoduje, że nasz organizm zaczyna produkować duże ilości adrenaliny, która pobudza i stymuluje cały organizm do działania. Strach lub wściekłość, może w mgnieniu oka zamienić się w podniecenie seksualne.

Partner w czasie kłótni może przez to stać się w naszych oczach atrakcyjniejszy, a libido wzrosnąć.  

Jakie są zalety seksu na zgodę?

Ogólnie rzecz biorąc, nie da się odmówić temu sposobowi skuteczności.

Seks na zgodę pozwala zapomnieć o kłótni, co szczególnie odpowiada mężczyznom, ponieważ to oni zazwyczaj mają problem z wyrażaniem uczuć i igraszki są dla nich świetną wymówką, aby nie musieć rozmawiać o emocjach.

Seks powoduje wydzielanie endorfin, a te z kolei poprawiają samopoczucie i pomagają zapomnieć o powodzie kłótni. Dodatkowo seks po kłótni jest bardziej szalony i namiętny. Energia, którą wyzwoliliście kłótnią, zamienia się w dzikie pożądanie. Żeby urozmaicić swój stosunek możecie użyć wibratorów dla par,  taka adrenalina i energia będzie sprzyjać nowym doznaniom.

Seks na zgodę nie zawsze godzi 

Lepszym pomysłem jednak jest uprawianie seksu po odbyciu rozmowy na temat tego, co Was poróżniło. Wyjaśnienie sobie wątpliwości sprawi, że seks będzie lepiej smakował. Seks po kłótni rzeczywiście załagodzi Waszą relację, ale nie usunie problemu, który Was podzielił.

Kiedy nie porozmawiacie, jest bardzo duża szansa, że ten sam problem wróci niebawem ze zdwojoną siłą. W niektórych przypadkach mózg, który skupiony jest na powodzie kłótni, blokuje dostęp do podniecenia seksualnego i orgazmu, co utrudnia zbliżenie. 

zakochana para w kuchni

Seks na zgodę sprawdzi się kiedy awantura nie miała żadnego konkretnego powodu i nie warto jej roztrząsać. W przypadku poważniejszych konfliktów lepiej będzie usiąść wspólnie i spokojnie porozmawiać, a seks zostawić sobie na deser.

Taki stosunek na zakończenie udanej rozmowy będzie traktowany jako nagroda i przypieczętowanie zgody. Wtedy można wykonać relaksujący masaż całego ciała, po kłótni ciało jest spięte i potrzebuje rozluźnienia.

Choć związki, w których często są duże emocje i mówi się, że “talerze latają” charakteryzują się większą ochotą na seks i bardziej namiętną miłością, nie jest to dobre rozwiązanie rzeczywistych problemów. 

A jeśli tę energię odpowiednio ukierunkujemy, to z pewnością takie działanie wyjdzie korzystnie dla związku. Bowiem gdzie „talerze fruwają w powietrzu” tam ochota na seks jest większa, a miłość bardziej namiętna.

Aktualne promocje

Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tab. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą łączy pomijania.
PRODUKT MIESIĄCA - MANTA
PRODUKT MIESIĄCA - MANTA
Trwa do 31 lipca 2024
ORGASM GAP
ORGASM GAP
Trwa do 31 lipca 2024
LUBRYKANT TENGA
LUBRYKANT TENGA
Trwa do wyczerpania zapasów
FLESHLIGHT -15%
FLESHLIGHT -15%
Trwa do 17 czerwca 2024
MASKA OBSESSIVE GRATIS
MASKA OBSESSIVE GRATIS
Trwa do wyczerpania zapasów
LUBRYKANT DUREX GRATIS
LUBRYKANT DUREX GRATIS
Trwa do odwołania