Czy prezerwatywa chroni przed chorobami wenerycznymi?

Kamila, Edukator Seksualny
Ładowanie...

Prezerwatywa to bardzo popularna metoda antykoncepcji. Wynika to z tego, że jest tania i łatwo dostępna. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów prezerwatyw np. smakowe, z wypustkami, nawilżające czy rozgrzewające. Prawidłowo założona prezerwatywa odznacza się skutecznością w zapobieganiu ciąży na poziomie 98%. Metoda antykoncepcji, jaką jest prezerwatywa, chroni także przed chorobami wenerycznymi, ale nie zapewnia 100% ochrony. 

Czy prezerwatywa chroni przed chorobami wenerycznymi?

Choć żadna metoda antykoncepcji nie jest w 100% niezawodna, prezerwatywa chroni przed chorobami wenerycznymi, stanowiąc skuteczną barierę przed przenoszeniem infekcji drogą płciową. Taka forma antykoncepcji zmniejsza ryzyko zakażenia różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym wirusem HIV, wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), rzeżączką, chlamydią, czy wirusem opryszczki. Prezerwatywy zapewniają ochronę poprzez blokowanie bezpośredniego kontaktu między narządami płciowymi partnerów seksualnych oraz poprzez zatrzymywanie wydzielin, które mogą zawierać patogeny. 

 

Aktualne promocje

Poruszanie się po elementach karuzeli jest możliwe za pomocą klawisza tab. Możesz pominąć karuzelę lub przejść bezpośrednio do nawigacji karuzeli za pomocą łączy pomijania.