Prezerwatywy to obowiązkowy dodatek dla osób aktywnych seksualnie. Jeśli liczy się dla Ciebie komfort i bezpieczeństwo, na pewno zgodzisz się z nami, że stosowania prezerwatywy w seksie nie da się uniknąć. Dzisiaj, specjalnie dla Was, odpowiadamy w 5 pytaniach i odpowiedziach na kluczowe kwestie związane z prezerwatywami!
1. Jak dobrać rozmiar prezerwatyw?
Pierwszym dylematem jest nie sama kwestia związana z używaniem prezerwatyw, a pojawiająca się jeszcze przed ich wyborem. Jak sprawdzić, jaki rozmiar prezerwatyw będzie dla mnie odpowiedni? Przyda się znajomość rozmiaru własnego penisa. Jak to zrobić?
Penis można łatwo zmierzyć, gdyż tak naprawdę potrzebny jest nam jego obwód. Długość penisa ma mniejsze znaczenie, ponieważ prezerwatywy standardowo sięgają 18 cm, co wystarczy dla większości panów. Aby zmierzyć obwód penisa:
- Prezerwatywę nakłada się na penis we wzwodzie, dlatego pomiaru również trzeba dokonać podczas erekcji.
- Najlepsza w tym celu będzie miarka, taka jak do ubrań. Można swobodnie otoczyć nią penisa i sprawdzić jego obwód.
- Pomiaru dokonaj w najgrubszej części penisa.
Bardzo fajne rozwiązanie proponuje marka prezerwatyw My.Size. Producent stworzył aplikację do pomiaru penisa, która bezpośrednio pozwala dobrać swój idealny rozmiar prezerwatyw.
Dla panów o większym penisie prezerwatywy w rozmiarze standardowym będą złe. Uczucie ucisku, dyskomfortu lub spadająca prezerwatywa to nie są czynniki, które powinny towarzyszyć podczas noszenia kondomów. Nie warto zatem kupować gumek w supermarkecie, gdzie rodzaj jest jeden, a do tego pewnie krępujecie się dłużej zastanowić się nad wyborem. Dopasowana prezerwatywa automatycznie poprawi jakość Waszego seksu i nie będzie tak uciążliwa.
2. Jakie prezerwatywy wybrać?
Wybór prezerwatyw nie ogranicza się tylko do dobrania odpowiedniego rozmiaru. Dostępność tak wielu rodzajów prezerwatyw sprawia, że trzeba się krótko nad tym zastanowić. Omówmy sobie krótko kilka z nich.
Prezerwatywy dla większych doznań
Producenci prezerwatyw mocno starają się, by jak najmocniej zmniejszyć dyskomfort spowodowany koniecznością stosowania prezerwatyw. Jednym z pomysłów są prezerwatywy dla większych doznań. Czyli jakie?
- Mogą to być prezerwatywy nasączone żelem stymulującym. Wtedy podczas seksu będzie towarzyszyło Wam uczucie ciepła lub chłodu w miejscach intymnych.
- Bardzo popularne są tak zwane prezerwatywy z wypustkami, które intensywniej masują pochwę kobiety.
- Można spotkać również prezerwatywy prążkowane, które także delikatnie wzmacniają doznania.
Szeroką ofertę prezerwatyw obejmujących kondomy z wypustkami, jak i prezerwatywy smakowe (to po prostu aromat tłumiący zapach lateksu) posiada Durex. Prezerwatywy Durex zna chyba każdy. Warto jednak w swoim życiu erotycznym próbować różnych prezerwatyw, oczywiście zaufanych marek, by wybrać najwygodniejsze dla siebie.
Prezerwatywy przedłużające stosunek
O prezerwatywy przedłużające stosunek/opóźniające wytrysk pytacie najczęściej. Jak działają i czy są skuteczne? Pisaliśmy już o tym na blogu, natomiast potwierdzamy: prezerwatywy przedłużające seks te są skuteczne. Nasączone benzokainą kondomy mają właściwości znieczulające, co oznacza, że penis reaguje wolniej za sprawą mniejszych doznań. Dzięki temu wytrysk opóźnia się, a mężczyzna może zaczekać ze szczytowaniem na partnerkę.
Prezerwatywy powiększone XL
Panowie zwykle przykładają bardzo dużą wagę do rozmiaru penisa, pragnąc, by był on jak największy i najgrubszy. Nie biorą przy tym pod uwagę, że duży penis jest dość... kłopotliwy. Po pierwsze może sprawiać ból partnerce, a do tego ciężko znaleźć dla niego ubranie. Mowa oczywiście o prezerwatywie XL. Na szczęście prezerwatywy powiększone dobrej jakości obecnie są również dostępne. W swojej ofercie mają je Lelo Hex i oczywiście My.Size. Takie prezerwatywy są nie tylko szersze, ale i dłuższe.
Cienkie prezerwatywy
Bardzo wiele marek ma w swojej ofercie cienkie prezerwatywy, które tworzą mniejszą barierę między wnętrzem pochwy a penisem. Musimy jednak być szczerzy i jeśli naprawdę chcecie spróbować czegoś dobrego w tej kwestii, sięgnijcie po kondomy Lelo. Kondomy te mają inny proces produkcji i budowy, która pozwala na minimalną grubość i maksymalną wytrzymałość. Dodatkowym atutem cienkich prezerwatyw Lelo Hex jest brak drażniącego zapachu lateksu.
Niezależnie od tego, jakiej marki prezerwatywy ultracienkie wybierzesz, będą one tak samo bezpieczne, jak klasyczne kondomy.
Kondomy damskie
Prezerwatywy dla kobiet nie są tak popularne, jak zwykłe kondomy lateksowe dla mężczyzn, ale również warto dać im szansę. Kondomy damskie przede wszystkim stanowią zabezpieczenie i działają bardzo podobnie, tylko zakłada je kobieta. Świetna alternatywa dla pań, których partner zapomina o użyciu prezerwatywy. ;)
Prezerwatywy nielateksowe
Bez względu na to, jaki rodzaj prezerwatyw wybierzesz, wszystkie chronią tak samo. Bazą jest produkt, który ma stanowić dla nas zabezpieczenie przed chorobami oraz zapłodnieniem. Wszelkie zmiany są dokonywane później. Prezerwatywy nielateksowe wykonane są z polizoprenu, który ma takie same właściwości ochronne jak lateks. Mają troszkę inną fakturę, jednak są to po prostu klasyczne, bezpieczne prezerwatywy idealne dla osób, które nie lubią zapachu lateksu lub są na niego uczulone.
3. Prezerwatywy plemnikobójcze, czy warto?
Na rynku dostępne są również prezerwatywy plemnikobójcze, czyli kondomy nasączone środkiem zabijającym plemniki. Podobną substancję stosuje się w globulkach dopochwowych, które nie należą do środków antykoncepcyjnych wysokiej skuteczności. Prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym NIE SĄ skuteczniejsze od klasycznych prezerwatyw. Jeżeli masz ochotę ich użyć, proszę bardzo, natomiast wiedz o tym, że wszystkie prezerwatywy chronią tak samo. Chyba że są uszkodzone. Wtedy nie chronią wcale.
Uszkodzona prezerwatywa nie jest skuteczna. Dlatego ważne jest, by nie używać kondomów po terminie przydatności.
4. Czy prezerwatywy chronią przed chorobami wenerycznymi?
Chociaż opcji zabezpieczenia przed niechcianym zajściem w ciążę jest sporo, (na przykład tym tabletki antykoncepcyjne lub krążek antykoncepcyjny) to przed chorobami wenerycznymi trudno jest się chronić. Prezerwatywy jako jedyne stanowią barierę ochronną, która dzieli osoby współżyjące przed chorobami płciowymi.
- 100% skutecznej ochrony daje jedynie wstrzemięźliwość, ale prezerwatywa daje bardzo duże szanse (bliskie 100%) na to, że nie zarazimy się chorobą weneryczną.
- Niektóre choroby weneryczne nie są widoczne gołym okiem, a nawet dają objawy dopiero po wielu latach. Nie warto ryzykować!
5. Czy do seksu analnego trzeba używać prezerwatyw?
Wiele par decyduje się na seks analny, chcąc czerpać więcej przyjemności z seksu. Między innymi po to też, by nie musieć zakładać prezerwatyw. Lateksowa osłonka tłumi nieco doznania seksualne, stąd nie jest ulubionym dodatkiem, ale niestety koniecznym. Zarówno w seksie klasycznym, jak i w seksie analnym.
- Uprawiając seks analny, teoretycznie nie można zajść w ciążę, ale można zarazić się chorobami, w tym wirusem HIV.
- Środowisko odbytu zawiera bakterie niekorzystne dla pochwy, dlatego penetracja waginalna tuż po penetracji analnej nie wchodzi w grę. Również prezerwatywę należy w tym wypadku zdjąć i zmienić.
Mamy nadzieję, że od tego momentu będzie Wam trochę łatwiej dobierać prezerwatywy i że korzystanie z nich nie będzie tak uciążliwe. ;) Wszystkie rozmiary My.Size posiadamy w sex shopie N69.pl w Warszawie!