Ciąża to stan pełen radości i oczekiwania, a także wielu zmian zachodzących w organizmie kobiety, które dodatkowo utrwala poród. Potrzeba czasu po porodzie, zanim organizm całkowicie wróci do formy. Ten czas jest bardzo często trudnym okresem w życiu matek, o czym rzadko się mówi. Dowiedz się, jakie są sposoby na niektóre problemy po ciąży i jak sprawić, by seks po porodzie dawał maksimum satysfakcji.
Żel intymny nawilżający Pjur Med Sensitive Glide dla wrażliwych błon śluzowych
Pjur Med Sensitive Glide to żel intymny do wrażliwych błon śluzowych z serii Pjur Med polecany przede wszystkim dla kobiet, które mają problemy z suchością pochwy. Przyczyną może być nie tylko ciąża, ale również przyjmowane leki, czy przewlekły stres.
Dzięki delikatnej formule i składzie, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, takich jak konserwanty, czy perfumy, lubrykant Pjur Med Sensitive Glide jest hipoalergiczny i nie podrażnia okolic intymnych. Kosmetyk zapewnia odpowiednie nawilżenie, gwarantując komfort nie tylko podczas seksu, ale również w codziennym życiu, stopniowo normując nawilżenie pochwy.
Dodatkowo lubrykanty Pjur nie są testowane na zwierzętach i mają atest cruelty free. To produkty odpowiednie także dla wegan. Bezzapachowe, o niekleistej konsystencji żele intymne są świetnym towarzyszem seksu. Zwiększają komfort i są bardzo praktyczne w użytkowaniu.
Żel intymny Pjur Med Sensitive
Suchość pochwy w ciąży i po porodzie, a lubrykant zwężający pochwę
Czy lubrykant zwężający pochwę po porodzie jest dobrym pomysłem? Chociaż żele zwężające pochwę są bezpieczne dla zdrowia, na początek polecamy łagodne żele. Lubrykanty zwężające dają dodatkowo przyjemne uczucie chłodzenia i mrowienia, co w przypadku uszkodzonej skóry może dać odwrotny skutek. Kiedy masz pewność, że Twoja skóra nie jest podrażniona, możesz skorzystać z żelu stymulującego, który za sprawą naturalnych składników obkurcza pochwę na czas trwania stosunku. Wystarczy wsmarować produkt w miejsca intymne na pół godziny przed seksem.
Żele zwężające pochwę, oprócz obkurczania mięśni pochwy, działają też nawilżająco, dlatego stanowią dobry lubrykant dla kobiet po ciąży. Natomiast suchość pochwy w czasie ciąży warto łagodzić za pomocą produktów jak Pjur Med Sensitive Glide, albo Pjur Med Repair Glide, o którym możesz przeczytać na blogu. Gwarantują one, że nie zareagujesz dyskomfortem, odbierając wrażenia zmysłowe.
Wskazówka
Jeśli zależy Ci na trwałym powrocie do formy, skorzystaj z kulek gejszy. Ćwiczenia zajmą Ci zaledwie kilka minut dziennie i możesz wykonywać je nawet w trakcie zajmowania się dzieckiem! Więcej o kulkach gejszy możesz przeczytać w naszym wpisie na blogu.
Jaki żel nawilżający po porodzie wybrać?
Z pełną odpowiedzialnością polecamy żele intymne z serii Pjur Med, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze możesz mieć je pod ręką. W formie wyjaśnienia, dlaczego właśnie te lubrykanty są tak polecane, a także w celu wskazania, na co zwracać uwagę zastanawiając się, jaki żel nawilżający wybrać o porodzie, zostawiamy garść ważnych cech kosmetyków intymnych.
- Lubrykant nie powinien zawierać perfum ani szkodliwych dodatków, takich jak parabeny, czy oleje. Sprzyjają one infekcjom, na które kobieta po porodzie jest szczególnie narażona.
- Oleje dodatkowo uszkadzają prezerwatywy, to drugi powód, dla którego żele intymne nie powinny ich zawierać.
- Żel intymny na bazie wody to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Warto wybierać również takie, które nie zawierają gliceryny.
- Warto szukać produktów z dodatkiem witamin, aloesu lub kwasu hialuronowego, które wspomagają odbudowę skóry.
Seks po porodzie, jak się przygotować?
Lekarze zalecają, by na rozpoczęcie współżycia po porodzie zaczekać około 6 tygodni po rozwiązaniu. W praktyce często bywa jednak tak, że kobiety znacznie dłużej w ogóle nie mają ochoty na seks. Spowodowane jest to obniżeniem libido i zmianami, które wiążą się z przyjściem na świat dziecka. W ferworze zmian warto jednak znaleźć czas dla siebie. Pielęgnowanie relacji z partnerem również jest istotną kwestią, a seks bardzo często pozwala porozumieć się bez słów.
- Zadbaj o czas wolny dla Was, zorganizujcie przyjemną kolację ze świecami, gdy maluszek bezpiecznie śpi.
- Utrzymajcie pogodny nastrój i gadajcie na ulubione tematy. Ważne, by nie tracić porozumienia między Wami, co bardzo wpływa na jakość seksu.
- Na kulminacyjny moment wieczoru ubierz seksowną bieliznę, na przykład Obsessive body z otwartym krokiem, które z powodzeniem zakryje wszelkie mankamenty skóry po ciąży, a Ty będziesz pewna siebie całą noc.
- Elementem niezbędnym podczas seksu po porodzie jest żel nawilżający. Naszą propozycją jest Pjur Med Sensitive Glide, o którym powiemy więcej w akapicie niżej.
Wskazówka
Jeśli obawiasz się powrotu do seksu po porodzie, postarajcie się najpierw o samo zbliżenie. Delikatny masaż wibratorem pomoże Ci się rozluźnić i okazać uczucia. Wibrator dla par pomoże zwiększyć doznania po ciąży, za sprawą dodatkowej końcówki, która wnika w pochwę razem z penisem, masując Was dwoje w trakcie stosunku.
Doskonały skład, przyjemne dla oka, praktyczne opakowanie i wysoki komfort to cecha lubrykantów Pjur. Żel intymny to świetny sojusznik w staraniu się o najwyższy komfort życia uczuciowego po porodzie. Szczęśliwi rodzice, to także szczęśliwe dzieci, dlatego dbajcie o swój relaks i pielęgnujcie relacje.
Czas tuż po urodzeniu dziecka to okres pełen zmian, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Dla wielu par powrót do aktywnego życia intymnego to duże wyzwanie, któremu towarzyszą pytania, wątpliwości i niepewność. Jak radzić sobie z trudnościami i odbudować bliskość w związku?
Kiedy można wrócić do współżycia po porodzie?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, po jakim czasie po porodzie można uprawiać stosunek. Czy 16 dni po porodzie można się kochać? W teorii można, jednak nie jest to zalecane. Zbyt szybko podjęte współżycie może skutkować naruszeniem wewnętrznych tkanek, bólem i infekcjami.
Decyzja o powrocie do kontaktów seksualnych po zakończeniu ciąży powinna być zawsze podejmowana indywidualne. Bardzo ważne jest samopoczucie kobiety i zalecenia jej lekarza. Zazwyczaj rekomenduje się odczekanie około 6-8 tygodni po porodzie, czyli do zakończenia okresu połogu. W tym czasie kobiecy organizm zaczyna powoli wracać do kondycji sprzed ciąży.
Połóg – czas regeneracji organizmu
Okres połogu jest bardzo istotny, niezależnie od tego, czy poród był naturalny, czy przeprowadzono cesarskie cięcie. W tym czasie tkanki goją się i odbudowują, macica wraca do pierwotnych rozmiarów i rozpoczyna się laktacja. Połogowi mogą towarzyszyć różne dolegliwości. Kobiety po porodzie zmagają się z krwawieniami z dróg rodnych, bólem brzucha i piersi czy ogólnym osłabieniem.
Konsultacja ginekologiczna przed powrotem do seksu
Przed ponownym podjęciem współżycia warto udać się na wizytę do ginekologa. Lekarz oceni, czy ciało dobrze się goi, czy nie ma niepokojących oznak oraz czy dno miednicy jest we właściwym stanie. Dobrym pomysłem może być także konsultacja z fizjoterapeutą uroginekologicznym. Specjalista pomoże uporać się z ewentualnymi problemami i podpowie, jak zapobiec ich pogłębianiu się.
Problemy zdrowotne wpływające na seks po porodzie
Ciąża i poród mają ogromny wpływ na organizm. Po urodzeniu dziecka kobieta może zmagać się z komplikacjami i dolegliwościami o różnym nasileniu. Zdarza się nietrzymanie moczu, nawracające infekcje intymne, ból podczas penetracji czy niedostateczne nawilżenie pochwy. To powszechne problemy, które dotyczą bardzo wielu pań. Mogą znacząco wpływać na komfort podczas intymności i nie powinny być bagatelizowane.
Suchość pochwy – jak sobie z nią radzić?
Narządy rodne w ciągu kilku tygodni po porodzie intensywnie się oczyszczają i obkurczają, aby wrócić do stanu sprzed ciąży. Wszystkiemu towarzyszą dynamiczne zmiany hormonalne. Skutkiem tego często jest niedostateczna produkcja naturalnej wydzieliny i suchość. Zazwyczaj ten stan mija samoistnie wraz z upływem czasu. Ważne w tym okresie jest picie odpowiednich ilości płynów, aby utrzymać właściwe nawodnienie tkanek. Podczas kontaktów intymnych można stosować specjalne lubrykanty, które zapewniają poślizg i zmniejszają dyskomfort.
Ból podczas seksu po porodzie – przyczyny i rozwiązania
Bolesność towarzysząca penetracji może wynikać z różnych czynników. Powodem może być niedostateczna regeneracja blizn po cesarskim cięciu lub pęknięciu krocza, nadmierne napięcie tkanek czy po prostu silne uwrażliwienie narządów wewnętrznych. Jeżeli pierwszy stosunek po porodzie boli, to znak, że organizm potrzebuje więcej czasu na odbudowę. Można mu w tym pomóc, stosując ćwiczenia i mobilizacje zalecone przez fizjoterapeutę uroginekologicznego.
Nietrzymanie moczu a komfort współżycia
Z problemem nietrzymania moczu zmaga się bardzo wiele kobiet. Dolegliwość może wpływać na pewność siebie i jakość życia seksualnego. Przyczyną najczęściej są osłabione mięśnie dna miednicy. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z tą przypadłością. Od rehabilitacji i ćwiczeń, po terapie farmakologiczne i zabiegi laserowe.
Zmiany hormonalne i ich wpływ na życie seksualne
W trakcie ciąży oraz po jej zakończeniu kobieca gospodarka hormonalna przechodzi bardzo wiele zmian. Po porodzie następuje spadek poziomu estrogenów i progesteronu, za to wzrasta stężenie prolaktyny. Zmiany te są konieczne dla regeneracji i dla rozpoczęcia laktacji. Jednocześnie mogą powodować zmniejszenie popędu seksualnego, zmęczenie i częste zmiany nastrojów. Akceptacja i wyrozumiałość dla tych procesów mogą pomóc w lepszym radzeniu sobie z trudnymi emocjami.
Prolaktyna a obniżone libido
Prolaktyna jest hormonem odpowiedzialnym za laktację. Jej poziom gwałtownie rośnie na czas połogu, czego skutkiem jest między innymi zablokowanie owulacji i zmniejszenie libido. To całkowicie naturalne zjawisko. Jego celem jest zapobiegnięcie kolejnej, zbyt szybkiej ciąży.
Karmienie piersią a ochota na seks
Osłabienie popędu płciowego dotyczy większości matek karmiących naturalnie. Przyczyną tego są przede wszystkim hormony. Podczas karmienia piersią zwiększa się produkcja prolaktyny, która wpływa na potrzeby seksualne. Problem zazwyczaj mija, gdy dziecko zmienia dietę.
Psychologiczne aspekty seksu po porodzie
Ciało kobiety po ciąży przechodzi liczne zmiany, które mogą wpływać na samoocenę i pewność siebie. Ponadto zmiany hormonalne wpływają na nastrój, a opieka nad noworodkiem nierzadko wiąże się z ogromnym zmęczeniem. Skutkiem tego bywa awersja seksualna po porodzie. Trudne emocje i wątpliwości mogą pojawiać się także wcześniej. Wiele osób zastanawia się, do którego miesiąca w ciąży można uprawiać stosunek. Współżyć można nawet pod koniec 3. trymestru, jeżeli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań.
Zmęczenie i jego wpływ na intymność
Regeneracja po porodzie i opieka nad nowym człowiekiem bywają niezwykle męczące, szczególnie dla matek. To może zmniejszać chęć na zbliżenia. W takiej sytuacji warto dzielić się obowiązkami i szukać czasu na odpoczynek, aby mieć energię i ochotę na bliskość.
Depresja poporodowa – jak wpływa na relacje intymne?
Szacuje się, że depresja poporodowa, nazywana też baby blues, może dotyczyć nawet 20% kobiet. Silnie obniżony nastrój, smutek i wahania nastroju nie sprzyjają intymności. W takich przypadkach konieczna jest profesjonalna pomoc. Nieleczona depresja może mieć bardzo poważne skutki.
Strach przed seksem po porodzie – jak go przezwyciężyć?
Niektóre pary mogą mieć obawy i czuć strach na myśl o ponownym współżyciu z uwagi na możliwy ból lub uszkodzenia tkanek. Gdy tak się dzieje, najważniejsze są spokój i wyrozumiałość. Warto otwarcie rozmawiać z osobą partnerską. Brak ochoty na współżycie 2 lata po porodzie lub dłużej jest wskazaniem do wizyty u terapeuty. Specjalista może pomóc przepracować lęki w zdrowy sposób.
Pozycje seksualne zalecane po porodzie
Miesiące następujące po okresie połogu nie są dobrym czasem na intymne szaleństwa. Bliskość jest możliwa, nawet wskazana, jednak trzeba odpowiednio do niej podejść. Wielu mężczyzn szuka odpowiedzi na pytanie, jak zaspokoić kobietę po porodzie. Dla uzyskania satysfakcji obu stron najważniejsza jest delikatność i cierpliwość. Ważne jest, aby wybierać pozycje, które minimalizują nacisk na wrażliwe obszary.
Pozycja na jeźdźca – kontrola głębokości penetracji
To jedna z najlepszych opcji po porodzie. Pozycja na jeźdźca daje kobiecie bardzo dużo kontroli. Partnerka może decydować o tempie penetracji, a także o kącie i intensywności. Jednocześnie ma pełną swobodę ruchów, dzięki czemu może uniknąć bólu i nieprzyjemnych odczuć.
Pozycja na łyżeczkę – komfort i bezpieczeństwo
To kolejna propozycja, która może sprawdzić się po porodzie. Partnerzy leżą na boku, co zmniejsza nacisk na brzuch i inne wrażliwe obszary. To pozycja bardzo intymna, zapewniająca dużo bliskości emocjonalnej.
Pozycja misjonarska – delikatny powrót do intymności
Klasyczna pozycja misjonarska może być odpowiednia dla par, które planują swoje pierwsze stosunki po zakończeniu ciąży. Nie obciąża mięśni pochwy i daje dużą kontrolę nad głębokością oraz siłą penetracji.
Seks po cesarskim cięciu – co warto wiedzieć?
Cesarskie cięcie to poważna operacja, po której potrzebny jest czas na regenerację. Kobiety po cesarce powinny bardzo uważnie obserwować swoje ciało i nie spieszyć się z powrotem do stosunku pochwowego. A czy w czasie połogu można mieć orgazm? Nie ma ku temu przeciwwskazań, jednak w pierwszych tygodniach po porodzie, zarówno przez cesarskie cięcie, jak i naturalnie, lepiej ograniczyć się do stymulacji jedynie łechtaczki.
Blizna po cesarskim cięciu a dyskomfort podczas współżycia
Podczas cesarskiego cięcia rozcinane są wszystkie powłoki brzuszne i inne wewnętrzne struktury. Powstała blizna jest głęboka i często rozległa. Gojące się tkanki mogą być napięte i uwrażliwione, przez co intymności może towarzyszyć dyskomfort. Warto w tym czasie dbać o nawilżenie skóry i mobilizacje pod okiem fizjoterapeuty. Od szybkości gojenia będzie zależało to, kiedy można współżyć po porodzie. Forum internetowe jest dobrym miejscem, jeżeli chce się poznać historie różnych osób.
Połóg po cesarce – kiedy można wrócić do seksu?
Okres poporodowy po cięciu cesarskim bywa trudniejszy i dłuższy niż po porodzie siłami natury. Zaleca się, aby odczekać przynajmniej 8 tygodni, zanim zacznie się planować powrót do kontaktów intymnych. Przed pierwszym seksem dobrze będzie skonsultować się z lekarzem.
Antykoncepcja po porodzie – jak się zabezpieczyć?
Powrót do współżycia wiąże się z koniecznością zabezpieczenia przed kolejną ciążą, jeżeli para nie planuje od razu począć kolejnego dziecka. Wybór odpowiedniej formy antykoncepcji jest ważny w kontekście tego, jak wrócić do aktywności seksualnej po porodzie. Do wyboru są różne opcje.
Metody antykoncepcji po porodzie
Decyzja o wyborze konkretnego zabezpieczenia jest kwestią indywidualną. Zależy od stanu zdrowia kobiety, a także preferencji pary. Najpopularniejsze środki to:
-
prezerwatywy – łatwa w użyciu metoda mechaniczna,
-
tabletki antykoncepcyjne – kobiety karmiące piersią mogą stosować środki jednoskładnikowe,
-
wkładka domaciczna – najbardziej długotrwałe rozwiązanie.
Dobór antykoncepcji jest kwestią, którą najlepiej skonsultować z lekarzem.
Czy karmienie piersią chroni przed ciążą?
Nie. Karmienie piersią znacząco obniża płodność i szanse na zapłodnienie w tym czasie wynoszą zaledwie 2%, jednak nie stanowi skutecznego zabezpieczenia. Ponadto ryzyko zajścia w kolejną ciążę znacząco się zwiększa, gdy kobieta zacznie na powrót miesiączkować.
Jak poprawić komfort współżycia po porodzie?
Wszystko zależy od tego, z jakimi problemami zmaga się para. W przypadku trudności natury fizycznej, jak ból czy nieprzyjemne doznania, najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Dyskomfort natury psychicznej można zmniejszyć poprzez terapię. Warto też zwrócić uwagę na różne produkty wspomagające, jak żele intymne i lubrykanty. Dla par, które chcą zacząć współżycie po porodzie, forum internetowe może być dobrym źródłem informacji i inspiracji.
Żele nawilżające – pomoc w walce z suchością pochwy
Niedostateczne nawilżenie podczas stosunku to prosta droga do otarć, bólu i zwiększonego ryzyka infekcji. Dlatego jeżeli organizm nie produkuje odpowiedniej ilości naturalnego lubrykantu, trzeba zainwestować w odpowiedni produkt. Najodpowiedniejszym wyborem będą preparaty bezzapachowe, które nie zawierają potencjalnie drażniących substancji. Gdy planujemy pierwszy raz po porodzie, forum w Internecie to miejsce warte odwiedzenia. Można tam znaleźć wiele porad i wskazówek od osób, które mają za sobą podobne doświadczenia.
Ćwiczenia mięśni Kegla – poprawa jakości życia seksualnego
Mięśnie Kegla to potoczna nazwa na mięśnie dna miednicy. Ciąża i poród są dla nich ogromnym obciążeniem, dlatego ważne jest, aby w czasie regeneracji zadbać także o nie. Odpowiednie ćwiczenia mogą pomóc we wzmocnieniu osłabionych partii mięśniowych i przyczynić się do zmniejszenia ryzyka problemów z nietrzymaniem moczu.
Powrót do intymności po porodzie to proces, który wymaga czasu i wzajemnego zrozumienia. Partnerzy powinni wspierać się nawzajem i otwarcie rozmawiać o swoich potrzebach oraz obawach.
Ciąża to stan pełen radości i oczekiwania, a także wielu zmian zachodzących w organizmie kobiety, które dodatkowo utrwala poród. Potrzeba czasu po porodzie, zanim organizm całkowicie wróci do formy. Ten czas jest bardzo często trudnym okresem w życiu matek, o czym rzadko się mówi. Dowiedz się, jakie są sposoby na niektóre problemy po ciąży i jak sprawić, by seks po porodzie dawał maksimum satysfakcji.
Żel intymny nawilżający Pjur Med Sensitive Glide dla wrażliwych błon śluzowych
Pjur Med Sensitive Glide to żel intymny do wrażliwych błon śluzowych z serii Pjur Med polecany przede wszystkim dla kobiet, które mają problemy z suchością pochwy. Przyczyną może być nie tylko ciąża, ale również przyjmowane leki, czy przewlekły stres.
Dzięki delikatnej formule i składzie, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, takich jak konserwanty, czy perfumy, lubrykant Pjur Med Sensitive Glide jest hipoalergiczny i nie podrażnia okolic intymnych. Kosmetyk zapewnia odpowiednie nawilżenie, gwarantując komfort nie tylko podczas seksu, ale również w codziennym życiu, stopniowo normując nawilżenie pochwy.
Dodatkowo lubrykanty Pjur nie są testowane na zwierzętach i mają atest cruelty free. To produkty odpowiednie także dla wegan. Bezzapachowe, o niekleistej konsystencji żele intymne są świetnym towarzyszem seksu. Zwiększają komfort i są bardzo praktyczne w użytkowaniu.
Żel intymny Pjur Med Sensitive
Suchość pochwy w ciąży i po porodzie, a lubrykant zwężający pochwę
Czy lubrykant zwężający pochwę po porodzie jest dobrym pomysłem? Chociaż żele zwężające pochwę są bezpieczne dla zdrowia, na początek polecamy łagodne żele. Lubrykanty zwężające dają dodatkowo przyjemne uczucie chłodzenia i mrowienia, co w przypadku uszkodzonej skóry może dać odwrotny skutek. Kiedy masz pewność, że Twoja skóra nie jest podrażniona, możesz skorzystać z żelu stymulującego, który za sprawą naturalnych składników obkurcza pochwę na czas trwania stosunku. Wystarczy wsmarować produkt w miejsca intymne na pół godziny przed seksem.
Żele zwężające pochwę, oprócz obkurczania mięśni pochwy, działają też nawilżająco, dlatego stanowią dobry lubrykant dla kobiet po ciąży. Natomiast suchość pochwy w czasie ciąży warto łagodzić za pomocą produktów jak Pjur Med Sensitive Glide, albo Pjur Med Repair Glide, o którym możesz przeczytać na blogu. Gwarantują one, że nie zareagujesz dyskomfortem, odbierając wrażenia zmysłowe.
Wskazówka
Jeśli zależy Ci na trwałym powrocie do formy, skorzystaj z kulek gejszy. Ćwiczenia zajmą Ci zaledwie kilka minut dziennie i możesz wykonywać je nawet w trakcie zajmowania się dzieckiem! Więcej o kulkach gejszy możesz przeczytać w naszym wpisie na blogu.
Jaki żel nawilżający po porodzie wybrać?
Z pełną odpowiedzialnością polecamy żele intymne z serii Pjur Med, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze możesz mieć je pod ręką. W formie wyjaśnienia, dlaczego właśnie te lubrykanty są tak polecane, a także w celu wskazania, na co zwracać uwagę zastanawiając się, jaki żel nawilżający wybrać o porodzie, zostawiamy garść ważnych cech kosmetyków intymnych.
- Lubrykant nie powinien zawierać perfum ani szkodliwych dodatków, takich jak parabeny, czy oleje. Sprzyjają one infekcjom, na które kobieta po porodzie jest szczególnie narażona.
- Oleje dodatkowo uszkadzają prezerwatywy, to drugi powód, dla którego żele intymne nie powinny ich zawierać.
- Żel intymny na bazie wody to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Warto wybierać również takie, które nie zawierają gliceryny.
- Warto szukać produktów z dodatkiem witamin, aloesu lub kwasu hialuronowego, które wspomagają odbudowę skóry.
Seks po porodzie, jak się przygotować?
Lekarze zalecają, by na rozpoczęcie współżycia po porodzie zaczekać około 6 tygodni po rozwiązaniu. W praktyce często bywa jednak tak, że kobiety znacznie dłużej w ogóle nie mają ochoty na seks. Spowodowane jest to obniżeniem libido i zmianami, które wiążą się z przyjściem na świat dziecka. W ferworze zmian warto jednak znaleźć czas dla siebie. Pielęgnowanie relacji z partnerem również jest istotną kwestią, a seks bardzo często pozwala porozumieć się bez słów.
- Zadbaj o czas wolny dla Was, zorganizujcie przyjemną kolację ze świecami, gdy maluszek bezpiecznie śpi.
- Utrzymajcie pogodny nastrój i gadajcie na ulubione tematy. Ważne, by nie tracić porozumienia między Wami, co bardzo wpływa na jakość seksu.
- Na kulminacyjny moment wieczoru ubierz seksowną bieliznę, na przykład Obsessive body z otwartym krokiem, które z powodzeniem zakryje wszelkie mankamenty skóry po ciąży, a Ty będziesz pewna siebie całą noc.
- Elementem niezbędnym podczas seksu po porodzie jest żel nawilżający. Naszą propozycją jest Pjur Med Sensitive Glide, o którym powiemy więcej w akapicie niżej.
Wskazówka
Jeśli obawiasz się powrotu do seksu po porodzie, postarajcie się najpierw o samo zbliżenie. Delikatny masaż wibratorem pomoże Ci się rozluźnić i okazać uczucia. Wibrator dla par pomoże zwiększyć doznania po ciąży, za sprawą dodatkowej końcówki, która wnika w pochwę razem z penisem, masując Was dwoje w trakcie stosunku.
Doskonały skład, przyjemne dla oka, praktyczne opakowanie i wysoki komfort to cecha lubrykantów Pjur. Żel intymny to świetny sojusznik w staraniu się o najwyższy komfort życia uczuciowego po porodzie. Szczęśliwi rodzice, to także szczęśliwe dzieci, dlatego dbajcie o swój relaks i pielęgnujcie relacje.